(0212) 679 32 53
info@topo.av.tr

Avukata Sor

İnternet dünyasında yaşanan gelişmelerle birlikte online hukuki danışmanlık sisteminde de birtakım yenilikler yaşanmış olup bunun sonucunda internet üzerinden avukata soru sormak mümkün hale gelmiştir. Hukuk bürolarının web sitelerinden avukata danışmak, soru sormak isteyen kişiler ilgili bölümlere girerek akıllarındaki soruları yöneltebilmektedirler. Sorular karşılığında avukatlar, en kısa sürede ilgili konuyla alakalı bir cevap verecektir.

 

Avukata soru sormak ister online isterse yüz yüze gerçekleştirilsin her halükarda önemli ve gerekli bir durumdur. Çünkü kişilerin çoğu zaman karşılaştıkları olaylar karşısında ne yapacaklarınız bilemez durumda olmaktadırlar. Yaşanılan olay veya sorunlar karşısında dava açılmak istense dahi hangi davanın açılması gerektiğinin tespit elbette ki bir avukat tarafından yapılmalıdır. Hukuki sürecin işleyişi, yapılması gereken işlemlerin neler olduğu ve davanın içeriği hakkında bilinmesi gerekenler ancak bir avukata soru sorulduğu takdirde ortaya çıkacaktır. Bu nedenle de avukata soru sormak önemlidir. Avukatlar genellikle soru cevap eğitimi almış olduklarından dolayı kendilerine bir konu hakkında yöneltilen sorulara karşı hızlı ve doğru bir şekilde cevap verebileceklerdir. Sorulan sorular, davanın ne şekilde yürütüleceği hususunda da karşı tarafın aydınlanmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda ne tür kayıplar ya da kazanımlar yaşanılabileceğine dair de bilgiler almak isteyen kişiler mutlaka avukata soru sormalıdırlar.

 

Online hukuki danışmanlık isteyen kişiler “online avukata sor” formunu doldurmalıdırlar. Bu kişiler diledikleri takdirde online olarak randevu alıp doğrudan avukatın bürosunda da sahip oldukları soruları avukata yöneltebilme imkanına sahiptirler. Online olarak avukata soru yöneltildiği zaman konuyla alakalı alanda uzman olan bir avukat kişilere geri dönüş yapacaktır. Sorulan sorulara cevap verme süresi ortalama olarak iki gündür. Avukata soru sormak, öncelikli olarak mevcut hukuki problemin doğru tespit edilmesi adına ve sonrasında da izlenecek hukuki yolun bulunması adına büyük öneme sahiptir. Her ne kadar kişiler çoğu zaman avukata soru sormaktan çekinseler de aslında bu doğru bir tutum değildir. Bu şekilde davranıldığı takdirde kişilerin yanlış yolları izlemeleri ve sonucunda telafisi mümkün olmayan menfaat kayıpları yaşamaları söz konusu olmaktadır. Bu nedenle herhangi bir hukuki sorunla yüz yüze kalmış kişiler tercihlerine göre online olarak ya da bizzat görüşerek avukata sorularını yönlendirmelidirler.

 

Avukata sor bölümümüzde başta aile hukukuboşanma davalarıiş hukukugayrimenkul hukukumiras hukuku, bilişim hukukunda internetten haber kaldırmaonline itibar yönetimi başta olmak üzere tüm hukuki  sorularınızın cevabını alabilirsiniz.

Boşanma Konusunda Avukata Soru Sormak

Boşanma, sıklıkla karşılaşılan bir durum olup çoğu insan bu süreçte onları nelerin beklediğinden haberdar değildir. Boşanma davası nasıl açılır, nafakası nasıl alınır, tazminat almak mümkün müdür ya da çocuğun velayeti kime kalır gibi soruların cevabını net bir şekilde alabilmek adına mutlaka avukata, akıldaki sorular yöneltilmelidir. Aynı zamanda tüm bu sorular ve daha fazlası aslında boşanma sürecinin ne kadar karmaşık bir süreç olduğunuz bizlere göstermektedir. Bu nedenle boşanmak isteyen kişiler online olarak ya da bizzat yüz yüze görüşerek avukata, öğrenmek istedikleri her konu hakkında soru yöneltmelidirler.

 

Boşanma Davalarında Avukat Rolünün Önemi

 

Boşanma davası çekişmeli olabileceği gibi çekişmesiz olarak da görülebilir. Anlaşmalı boşanma davası, tarafların anlaşarak boşanma sürecini başlattıkları davadır. Buna anlaşmalı boşanma davası denilmektedir. Bu durumda boşanmak isteyen eşler her konuda bir uzlaşmaya varmakta ve bunun ardında mahkemede boşanma davası açmaktadırlar. Anlaşmalı boşanma davası açmak için tarafların en az 1 yıl evli kalmış olmaları gerekecektir. Aynı zamanda davanın açılmasından önce bir boşanma protokolü hazırlanmış olmalıdır. Söz konusu protokolde mal paylaşımı, nafaka, tazminat ve velayet gibi konularda uzlaşmaya varılmış olmalıdır. İşte bu protokolün hazırlanması hem titizlik hemde hukuki bilgi gerektirdiğinden dolayı bu aşamada avukata soru sormak yerinde olacaktır.

 

Protokolün eksik hazırlanması ya da dava dilekçesinde boşanma sebebinin belirtilmemiş olması hukuki sürecin uzaması anlamına gelecektir. Hatta anlaşmalı boşanma şeklinde açılmış olan dava, protokolde bazı konular eksik olması nedeniyle ve tarafların mahkemede uzlaşamaması sebebiyle çekişmeli bir boşanma davasına dönüşebilir. Bu nedenle avukata soru sormak ve onun talimatları ile hareket etmek önemlidir. Aynı zamanda çekişmeli boşanma davalarında avukata daha çok ihtiyaç duyulduğunu söylemeliyiz. Taraflar anlaşmamış olduklarından bu dava süreci daha uzun olmaktadır. Özellikle zina sebebiyle boşanma davası açmak isteyenlerin avukata sormak istedikleri çok daha fazla soru olmaktadır.

 

Avukata Soru Sor

Davanın nasıl işleyeceği ve aldatılan eşin haklarının neler olacağı konusunda net bir bilgi alabilmek adına avukata soru sormaktan çekinilmemelidir. Bu tip konularda online olarak avukata soru sormak iyi olabileceği gibi bizim önerimiz yine de yüz yüze görüşerek soruların yöneltilmesidir. Boşanma davası zaten karışık bir sürece sahip olmasından dolayı yüz yüze konuşulduğu takdirde hem sorular daha net bir şekilde yöneltilmiş olacaktır hem de avukat, daha ayrıntılı bilgi verme imkanına sahip olacaktır. Bu nedenle şunu söylemeliyiz ki boşanma davasında hak ve yükümlülüklerin neler olduğunu öğrenebilmek adına mutlaka avukata sorulmalıdır.

 

İcra Takibi Hakkında Avukata Soru Sormak

Her ne kadar icra takibi başlatılabilmesi için bir avukat tutma zorunluluğu var olmasa da icra prosedürünün karışık olması nedeniyle avukata danışılması ve kendisinden yardım alınması kişiler açısından daha faydalı olacaktır. İcra avukatı ile birlikte icra takibi başlatmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan birisi, alacağını ne zaman elde edebileceğidir. Aynı şekilde kendisine karşı icra takibi başlatılan kişilerin merak ettiği konulardan birisi de borca karşılık hangi yükümlülükler altında olacağıdır. Tüm bu konuları aydınlatmak adına avukata soru sormak en doğru hareket olacaktır.

 

İcra Davalarında Avukata Soru Sormanın Önemi

 

İcra takibinin başlatılmasında ilamlı mı ya da ilamsız takip mi yapılacağının tespitinde mutlaka avukata soru sorulmalıdır. Kendisine karşı icra takibi başlatılan kimsenin ödeme emrine itiraz hakkı bulunduğu ve alacaklının buna karşı itirazın bertaraf edilmesi yollarına başvurabileceği ancak avukata soru sorulduğu takdirde öğrenilebilecektir. İcra hukukunda hukuki prosedürler çok sıkı bir şekilde işlediğinden dolayı kanunda belirtilmiş olan sürelerin kaçırılmaması ve doğru adımlar atılması bakımından mutlaka alanında uzman bir icra avukatına danışılmalıdır.

 

İyi Bir Avukatın En Belirgin Özellikleri

Avukata soru sormak ne kadar önemliyse bu soruların yöneltileceği avukatı da doğru seçmek de o kadar önemlidir. Elbette ki iyi bir avukatın en belirgin özelliği tecrübeli olması ve mevcut mevzuatlara hakim olmasıdır. Hukuki gelişmelerden haberdar ve kendini geliştirmeye önem veren avukatlar, iyi avukatlar statüsünde yer almaktadırlar. Aynı zamanda alanında uzman iyi bir avukat, karşısına çıkan problemin ne olduğunu hızlı ve doğru bir şekilde tespit edebilecek ve kendisine gelen kişiye çözüm önerileri sunabilecektir.

 

İnsanlarla iletişim kabiliyeti yüksek ve aynı zamanda iyi derecede yazma becerisine sahip bir avukat için iyi bir avukat dememiz mümkündür. Seçilen avukat, davada sizi temsil edeceğinden dolayı bu konuda doğru tercih yapmak çok önemlidir. Aksi halde en basit davaların bile kaybedilmesi ve zarara uğranması mümkündür. Bu nedenle avukat seçerken dikkatli davranılmalı ve acele karar verilmemelidir.

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

64 Responses

 1. Birol

  Rent a car araçla kaza yaptım araç pert olmuştu benden 5000 lira istediler geçen yıl..fakat şu an maaşıma haciz geldi 18.700 tl olarak..çok madurum eşimi ameliyat ettirdim geçen ay ailece çok maduruz sayın avukatım..nereye şikayetci olabilirim bu şahıstan..saygılar efendim hayırlı günler…

  1. Av. Serdarhan Topo

   Merhaba,

   Rent a car firmasıyla yaptığınız sözleşmeyi inceleyip buna göre bir dava prosedürü yürütmeniz sizin için daha doğru olur. Bunun için bir avukata danışmanızı tavsiye ederiz.

   Saygılarımızla

 2. Hakan

  Merhaba kolay gelsin kardeşim yaklaşık olarak 3 yıl benim yanımda kaldı ben benim yanımda kaldığı müddetçe ki ev kirası faturalar vs gibi parasini ondan nasıl alabilirim bu konuda yardımcı olurmusunuz

  1. Av. Serdarhan Topo

   Merhaba,

   Öncelikle alacaklı olduğunuza dair bir evrak (senet, çek vb.) var mı bunu sorgulamak gerekmektedir. Sonrasında alacaklı olduğunuz miktarı hesaplayıp icra takibi başlatabilirsiniz. Bu konuda bir icra avukatına danışmanızda fayda vardır.

   Saygılarımla

 3. neslihan

  Eşimin evlenmeden önceki kapanan işinden vergi borcu var haciz kağıdı geldi
  Benim babamdan bana kalan evim var eşimin borcu yüzünden evimi alırlar mı bu borcu bizden ne şekil de alırlar lutfen yardımcı olun teşekkürler

  1. Av. Serdarhan Topo

   Merhaba,

   Babanızdan kalan miras evlilik birliği içerisinde edinilen mallardan ayrılır ve paylaşıma tabi olmaz. Bunun ayrımı için gerekli girişimleri yapmalısınız.

   Saygılarımla

 4. Selma

  Merhaba 2 Erkek kardesim annemden miras kalan arsayı bana ve diğer kız kardeşlerime zorla evde imza artırarak aldılar noterde olmayan işlemi nasıl yaptılar bilmiyorum.Babamın üzerindeki 19 tapuyu da bölüştüler zaten bunu öğrendiğim halde babam hayatta olduğu için bir sey yapamıyorum.Simdi yine annemden kalma bir ev var istanbulda onu da almak istiyorlar ama bana 3 kız kardesin üzerine yapacağız dediler ama benim gelmeme izin vermiyorlar sen imza ver biz hallederiz dediler şimdi ben imza versem daireyi alacaklarını biliyorum kardeslerim biraz sıkıntılı hayır da diyemiyorum nasıl bir yol izlemeliyim

 5. Özcan

  Merhaba.annemi 25 kasımda işten çikardilar fakat 1 aralikta 3700 tl yatirdilar 5 aralikta 3700 daha yatirdilar.personelle görüştük tazminati 3 takside bölüceklermiş patron bişeye kızmış taksitle ödeyin çikarilanlari demiş..avukata verirsek ne kadar bize ne faydasi olur neticede 3 ay icinde alicaz parayi fakat avukata verirsek faiziyle alicaz parayi ama avukat ücreti çom tutarmi yani zarardami oluruz kardami,simdide tesekkürler

  1. Av. Serdarhan Topo

   Merhaba,

   Tazminat ve maaş ödemesi takside bölünerek yapılamaz. Acil nakde ihtiyacınız yoksa dava yoluna başvurmanızı öneririz. Yine de bir iş avukatı ile görüşebilirsiniz.

   Saygılarımla

 6. Hanife A.

  Eski erkek arkadaşım tecavüzden dolayı 8 aydır cezaevinde mahkeme hala sonuçlanmadi. Bunlar bu suçu 2 kişi işliyor fakat diğer kişi isten bir şekilde yırtıyor. Ben eski erkek arkadaşımdan ayrılmadan biraz önce okulun erken saatte olması ve çıkışta bir yerde çalışmasından dolayı uyku düzensizliği vardı ve benden uyku hapı istedi ve bende aldım kendisine verdim meğerse bunu tecavüzde kullanmış. O işten yırtan arkadaş ifadesinden ilacı benden aldıklarını söylemiş ama benim bu amaçla kullanacaklarindan haberim yok haliyle. Mahkemeye çağırdılar. Beni ilgilendiren bir sorun olur mu ? Ve mahkeme kağıdı ne zaman gelir ?

  1. Av. Serdarhan Topo

   Merhabalar, öncelikle mahkeme kâğıdının ne zaman geleceği konusunda kimse kesin bir şey söyleyemez.Erkek arkadaşınız ve arkadaşı uyku ilacını o amaçla vermediğinizi söylerler ise herhangi bir sorun çıkmaz. Ama siz yine de her şeye rağmen iyi bir ceza avukatından hukuki destek almanız gerekir. Bu durum sizin lehinize olacaktır. Saygılarımla

 7. Cenk

  Merhaba 7 aylık evliyim ve bosanmak istiyoruz anlaşmalı 1 yil olmadan olmuyormuş bide protokol de hiç bi talepte bulunmadigina dair.imza atinca mahkemede nafaka istenilebiliyomu

  1. Av. Serdarhan Topo

   Merhabalar, dediğiniz gibi anlaşmalı boşanma için en az 1 yıl evli olmak gerekiyor. 1 yılınızı doldurmadığınız için zaten hazırlayacağınız protokol de geçersizdir. Eğer 1 yılın dolmasını beklemek istemiyorsanız uzman bir avukattan yardım alarak çekişmeli bir boşanma davası açmanız sizin lehinize olacaktır. Saygılarımla

 8. taner

  merhaba
  telefonumu garantiye verdim 20 iş günün geçmesine rağmen (toplamda 42 gün oldu) bana stokta telefon olmadığını ve yurt dışından gelmesini beklemem gerektiğini söylediler böyle bir şey var mı? yoksa iademi vermek zorundalar mı ki ben defalarca iade istedim ama vermiyorlar

  1. Av. Serdarhan Topo

   Merhabalar, söz konusu şirkete ihtarname gönderin. Eğer ihtarnamenize gerekli dönüşü yapmazlarsa veya olumsuz dönüş yapmaları halinde tüketici hakem heyetine gidebilirsiniz. Saygılarımızla

 9. zxdf

  Merhabalar,yaklaşık 5 ay önce emlakçıdan aylık bedeli 1100 tlye eşyalı bir ev kiraladım 1 yıllık.6 ay nakit ödeme yaptım.(Aidat dahil değil) Ev sahibi farklı bir şehirde yaşıyor.2. Ayımda ev sahibi beni aradı.Aramadan önce emlakçı beni arayıp aidatla birlikte 1100 tl veriyorum diyeceksin dedi.Sorun çıkmasın diye ev sahibine o şekilde açıklama yaptım.Lakin aidat ile birlikte 1400 liraya denk geliyor.O sırada eşyaların ev sahibinin değilde emlakçının olduğunu öğrendim.Ve ev sahibi evin kirasının 600 lira olduğunu söyledi.2 aydan sonra aidat ödemedim. Evi kiralarken bunlardan hiç haberim yoktu.Bir aydır emlakçı eşyalarını almak için diretiyor.2 aydır da çok sıkışık olduğum için ev kirası ödeyemedim.Yönetici ve ev sahibi dava açacaklarını söylediler.Bu durumda haklı çıkabilir miyim ?

  1. Stj. Av. Yekcan Öner

   Merhabalar, sözleşmenin kurulmasında irade sakatlığı hükümlerine dayanarak bazı noktalarda haklı çıkabilirsiniz. Uzman bir avukatla görüşüp kendinize bir yol haritası çizmeniz sizin için fayda sağlayacaktır. Saygılarımızla

 10. Aytaç

  27.06.2016 TARİHİNDE EHLİYET RAPORU ALMAK İÇİN AİLE HEKİMİME BAŞVURDUM ODA GEREKLİ MUAYENEYİ YAPARAK NÖROLOJİ BRANŞINA SEVK ETTİ BENDE 12.08.2016 TARİHİNDE MALTEPE DEVLET HASTANESİ NÖLOLOJİ UZM DR. ARDA DUMAN DAN DONANIMLI ARAÇ KULLANMASI UYGUNDUR ŞEKLİNDE RAPOR ALDIM BUNUN ÜZERİNE RAPORUM İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE SEVK OLDU VE İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ 1 HAFTA SONRA TEKRAR BENİ HEYETE ÇAĞIRDI VE BENİ TEKRAR NÖROLOJİ VE FİZİK TEDAVİ UZMANINA SEVK ETTİ MALTEPE HASTANESİNDE FİZİK TEDAVİ OLMADIĞI İÇİN KARTAL YAVUZ SELİM HASTANESİNDEN FİZİK TEDAVİ UZM DR VİLDAN YAMAN DAN SÜRÜCÜ OLABİLİR ÖZEL TERTİBATLI ARAÇ KULLANABİLİR RAPORU VE YİNE MALTEPE DEVLET HASTANESİNDEN NÖROLOJİ UZM DR BAŞAR LEVENT DÜLGEROĞLU’DAN ÖZEL TERTİBATLI ARAÇ KULLANABİLİR RAPORU ALDIM BU TOPLAM ÜÇ RAPORDA OLUMLU OLURKEN 21.10.2016 TARİHİNDE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ HEYETİNE ATAŞEHİR FATİH SULTAN MEHMET HASTANESİNE GİTTİM VE HEYETTE SONUÇ YİNE OLUMSUZ ÇIKTI VE BENİ YİNE HEYET HASTANEYE SEVK EDECEKLERİNİ SÖYLEYEREK OLUMSUZ DEDİLER BENDE BUNUN ÜZERİNE İTİRAZDA BULUNDUM ÜÇ TANE UZMAN DOKTOR SÜRÜCÜ OLABİLİR DERKEN SİZE GELİYORUM TAKILIP KALIYORUM DİYE ONLARDA ELLERİNDEN BİR ŞEY OLMADIĞINI SÖYLEDİ.. Mahkemeye basvursam kazanirmiyim

  1. Stj. Av. Yekcan Öner

   Merhabalar, elinizde 3 tane olumlu rapor var, bu raporlara dayanarak mahkemeye başvurduğunuzda kazanma olasılığınız yüksektir. Saygılarımızla

 11. Ayça

  İyi günler ben bize birşey sormak istiyorum bi davada sanık 1 yıldır yatıyor savcı tahliye istedi ama hakim onaylamamış sanırım bunun nedeni Nedir ve mahkeme kısa attı sizce çıkar mı

  1. Stj. Av. Yekcan Öner

   Merhabalar, dava dosyasının içeriğini görmeden bir şey söylemek doğru olmaz. Saygılarımızla

 12. Dogan kaya

  Kolay gelsin hocam size bir sorum olacak biiz 15 arkadas ercis seker fabrikasi.( devlet kurumu) nda mutahit elami olarak asgari ucretin yuzde ellisine calisiyoruz muhasebe elamani olarak ozellestirme kapsaminda oldugu icin. Senelik sozlesme imzalaniyor 4 yildirda asgari ucretin yuzde 50 sine calisiyoruz fakat bu yil asgari ucret yukselince kurum 2017 yili sozlesmesinde fiyat dusurmeye gidecekmis ve verecegi yuzdelik dilim ise yuzde 10 veya yuzde 20 dilim arasinda olacakmis bizim ne yapmamizi onerirsiniz maaslarimizdan 600 tl gibi bir mevla dusecek

  1. Stj. Av. Yekcan Öner

   Merhabalar, öncelikle herhangi bir sendikaya üye iseniz sendikanızla görüşmelisiniz. Eğer sendikaya üye değilseniz, bir avukat aracılığıyla fabrikaya dava açabilirsiniz. Saygılarımızla

 13. Zehra

  Mrhaba sahte optik diplomasi sucundan yargilaniyorum ceza bolumu biti 1 s3ne sekiz ay ceza aldim fakat simdi sosyal sigorta kurumu bana dava acti yarin mahkemem ve korkuyorum hapis cezasi cikabilirmi aydinlatirsaniz cok sevinirim acil cvp

  1. Stj. Av. Yekcan Öner

   Merhabalar, Sosyal Sigorta Kurumunun herhangi bir zararı söz konusuysa bu zararın giderilmesi için size karşı dava açılacaktır. Uzman bir avukat yardımıyla savunma yapmanız sizin lehinize bir durum sağlayacaktır. Saygılarımızla

 14. oğuzhan

  Merhabalar babam yaklaşık 1 yıl önce kadar kendimize ait olan evi tehtitlerlerle hiçbir para veya maddi bişey ödemeden kendi üzerine aldı. Bunu hukuk yoluyla tekrar alma ihtimalimiz var mıdır ?

  1. Stj. Av. Yekcan Öner

   Merhabalar,sözleşme tehditle yapıldığı için bir irade sakatlığı mevcuttur. Eğer süre bakımından geç kalınmamışsa dava açarak evinizi geri alabilirsiniz. Ayrıca tazminat davası da açılabilecektir. Saygılarımızla

 15. Fergül

  Merhaba benim sorum şöyle 1994 yılında alınan bir evimiz vardı tapusu babamın üzerineydi annem 2004 yılında vefat etti babam başkasıyla ile evlilik yaptı evin tapusunu evlendiği kişinin üzerine yapmış babam 17 Nisan da vefat etti biz bu evden hak alabilirmiyiz dava açmamız mı lazım yada dava açsakta mal almayabilirmiyiz

  1. Stj. Av. Yekcan Öner

   Merhabalar, Sulh Hukuk Mahkemesinden veraset ilamı için talepte bulunabilirsiniz. Veraset ilamında herhangi bir payınız gösterilmiyorsa tenkis davası açabilirsiniz. Uzman bir avukata danışmak sizin açınızdan fayda sağlayacaktır. Saygılarımızla

 16. Ahmet

  Merhaba,

  17 yaşındayım okulda ve okul dışındaki bazı çevrelerde akran zorbalığına maruz kalıyorum (dışlama hakaret dedikodu psikolojik ve fiziksel şiddet). Herhangi bir sorunumun olmadığı psikolog ve psikyatrlarca onaylanmıştır. Bana zorbalık uygulayan kişilerin bir kısmı 18 yaşında, yani cezai ehliyetleri var. Ben de yaklaşık 8 ay sonra 18 yaşıma gireceğim. Okuldaki idareciler bu konuyu engellemede yetersiz kaldılar ve bu konuya çok önem vermediler. Hukuki olarak yapabileceğim ne türlü işlemler yapabilirim. Şimdiden çok teşekkür ediyorum

  1. Stj. Av. Yekcan Öner

   Merhabalar, savcılığa giderek şikayette bulunabilirsiniz. Savcılık soruşturmayı yaptıktan sonra gerekli görülürse dava açılabilecektir. Saygılarımızla

 17. Onur

  Facebook üzerinden sahte hesapla tehdit ediliyorum ve hesap direk donduruluyor.Bulma şansımız nedir savcılığa versem buluna bilirmi Facebook bu tip durumlarda IP paylaşımı yapıyormu

  1. Stj. Av. Yekcan Öner

   Merhabalar, facebook belli konular haricinde ip adresi vermemektedir. Bahsettiğiniz konu içinde facebook ip adresi vermeyecektir. Saygılarımızla

 18. numan

  bundan 3 ay önce internet saglayıcımı karşı taraf bi saglayıcıdan gelen teklif üzerine degiştim. 3ay sonra bıraktıgım internet saglayıcısı bana 500tl lik bi borç çıkarttı taahhüt bitmedigi için. geçecegimiz taraf bize aradıgında karşı tarafla muhattap olmanıza gerek yok biz herşeyi halledecegiz sözü üzerine biz kullandıgımız internet şirketini aramadık. 2 tarafta bize hiç bir şekilde taahhütle ilgili bi bilgi vermedi taahhütünüz var bozarsanız ceza yersiniz gibisinden hiç bi şekilde dönülmedi. şimdi geçtimiz şirket bu borcun 120 tl lik bi kısmını faturamızdan düşmek kaydıyla üstlendi. ama benim gözümde kullanıcı yani bizdede diger 2 şirkettede hata var bilgi verilmedi bize. eski internet şirketini aradım böyle böyle onlar hiç bir şekilde borcun bir kısmını üstlenmedi. şimdi ben bu konu hakkında hukuksal yolla hakkımı aramak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

  1. Av. Serdarhan Topo

   Merhabalar, önce söz konusu internet sağlayıcı şirketlerine dilekçe ile başvurarak gerekli itirazlarda bulunun, dilekçenizde yazılı olarak cevap verilmesi isteğinizi belirtin. Eğer bir sonuç alamazsanız , bulunduğunuz ilçenin Tüketici Hakem Heyetine dilekçe ile başvurunuz. Saygılarımızla

 19. Emel Ezgi

  Merhaba
  Ben avcilar benimevim subesinden alisveris. Yaptim.Taksitlerimi öderken avm kapandi.Baska bir yere ödeme noktasi actilar.Orada devam ederken orasida kapandi.Simdi iletisim bilgilerinde numaralar cevap vermiyor ve kapanmis.Adres bilgilerinde kimse yok.150 lira borcum kalmisti.Simdi ödeme yapıcak hic bir iletisim yok.Musterilerin dosyalarini icraya vermisler tebligat gelmeden icraya geliyorlarmis.Avukatlik burosu tehtit ediyormus.Lutfen yardimci olun ne yapabilirim?

  1. Av. Serdarhan Topo

   Merhabalar, usulüne göre tebligat yapmadan icraya gelemezler. Dosyanızın hangi icra müdürlüğünde olduğunu biliyorsanız o icra müdürlüğüne giderek borcunuzu ödemek istediğinizi söyleyin. Saygılarımızla

 20. osman

  bunu yaptigimda 17 yasindaydim suan 18 yasindayim bugune kadar hicbir ceza almadim.Tehditle kız arkadasimdan fotograf aldim acılan dava kapandi fakat suan kamu davasi actilar ne gibi ceza alirim lutfen yardimci olun ? 107/1.2 103 1/a 43/1 31/3

  1. Av. Serdarhan Topo

   Merhabalar, dava dosyasını incelemeden herhangi bir şey söylemek zor maalesef. Uzman bir avukattan hukuki destek almanız sizin açınızdan iyi olacaktır. Saygılarımızla

 21. sinemm

  Merhaba degerli hocam;
  * İmam nikahli birine siddet ve dayak ile cocugunu dusurtmus, ama uzerinden 33 yil gecmis ve yeni ogrenilmis. Ayrica bunu yapan sahistan bir de 32 yasinda oglu olan bir anneyi, ustelik yillarca evlenecez diye kandirip, sonra terk eden, sahis yillar sonra evli oldugu ortaya cikiyor. Evlilik tarihide eski yani evlilik sozu verdigi zaman evliymis zaten.
  32 yasindaki kisi babalik davasi acmayi dusunuyor.
  Ayrica 32 yasindaki kisi, sahsin anne ,babasi uzerine nufus kayitli ( nine ve dedesi)
  Bana bir tavsiyeniz nedir , nasil bir yol izlememiz gerek, bazbalik davasi icin dna testi isteyebilirmiyiz, dusurulen cocuk icin nasil kanit bulabiliriz gere gereklimidir?
  Simdiden saygilatimi sunar tesekkur ede rim.

  1. Av. Serdarhan Topo

   Merhabalar, babalık davasında Anayasa Mahkemesi nin vermiş olduğu bir karar var. Artık zamanaşımına takılmadan babalık davası açılabilecektir diye. Yani istediği zaman babalık davasını açabilir. Ayrıca düşürülen çocuk için eğer hastane raporu varsa rapor size kanıt sağlayabilir. Uzman bir avukattan hukuki destek almanız size fayda sağlayacaktır. Saygılarımızla

 22. Ibrahim

  Selam geçmiş zaman internet üzerinden motosiklet imi2800tl ye sattım 1000 TL peşin aldım 1800 TL yi ayda 400 TL ile olmak üzere taksit le verdim satış i borcu bittikten sonra verecektim anlasmistik noterden 6 ay motosiklet e binebilir kağıdı verdim son 1000 TL borcu kalmisti beni salladi durdu değişik sebeple parayı vermek istemedi motosiklet in ne vergisini nede sigorta sini yapmamis ceyaya binmiş ve hasarlar vardı bende verdiği 1800 TL den 750 TL yi verdim motosiklet i geri aldım şimdi paranın tamamını istiyor ve ağır küfür ler ediyor msj kayıtları var ne yapmalıyım ayrıca verdiği paradan masrafları dusmesem benim zararım ne olacak cvp bekliyor olucam saygılar

  1. Av. Serdarhan Topo

   Merhabalar, hakaret ve tehditler için savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Geri kalan para için icra takibi başlatırsa takibe itiraz edebilirsiniz. Saygılarımızla

 23. 05316913984

  Merhaba esim ve babam birtane dükkan actilar ama dukkan esimin uzerine ikinci subeyide baska bir ilde acsin diye imza yetkisi verdi babama elektrik su actirmasi icin babamda bu imza yetkisiyle ucyuzbintelelik borc yapmis bizim haberimiz yokken senetlerde babamin imzasi var ama mallari alirken imza yetkisi olan ewraqi kullanmis biz bu borctan nasil kurtulabiliriz ne yapmamiz lazim babami mahkemeye verip bizi dolandirdiqi icin borclari ona dewredebiliyomuyuz ne yapmamiz gerekio bu durumda

  1. Av. Serdarhan Topo

   Merhabalar, söz konusu meblağ yüksek miktarda bir meblağ olduğu için uzman bir avukattan hukuki destek almanız sizin lehinize olacaktır. Saygılarımızla

 24. Hamdi

  Merhaba. Babamizdan kalma bir dukkani uc kardes isletiyoruz ama dukkan abimin uzerine cunku dukkani almadan once 18 yasindan kucuktum diger abim askerdeydi.Askerde oldugu icin en buyuk abim dukkani ustune yaptirdi.Su zamanda anlasamayip ayrilmak zorunda kaliyoruz.Acildigindan beri orda calisip sirf bu yuzden okulu da birakmak zorunda kalmama ragmen hak talep edemeyecegimi soyluyor .Bu arada babam rahmetli olmadi sadece hastalik gecirip akli dengesini yitirdi o yuzden bu konu hakkinda bir hükmü yok.Bu konuda dava acarsam nasil bir sonuc alirim.tesekkurler

  1. Av. Serdarhan Topo

   Merhabalar, akıl hastalığı veya akıl zayıflığı söz konusu olan durumlarda resmi sağlık kurulu raporu alıp vasi tayini için mahkemeye başvurmanız gerekir. Mahkeme uygun gördüğü bir kişiyi vasi tayin ederek babanızın malvarlığını yönetebilecektir. Tabi babanızın menfaatlerine zarar getirmemek koşulu ile. Saygılarımızla

 25. Erkan

  Merhabalar 5 ay hapis cezasına ilişkin 1 yıl erteleme mahkumiyet kararım var.Kesinleşme tarihi 15/4/2014 peki adli sicilden ne zaman çıkarabilirim ve ne yapmam gerekiyor. Saygılar

  1. Av. Serdarhan Topo

   Merhabalar, Eğer ceza ve güvenlik tedbirinin infazı tamamlanmışsa adli sicil kaydı infazın tamamlanmasıyla kendiliğinden silinmelidir. Eğer silinmemişse gerekli bakanlık ve müdürlüğe dilekçe yazılarak sicil kaydının silinmesi talebinde bulunulabilir. Bir avukattan hukuki destek alarak dilekçe yazabilirsiniz. Saygılarımızla

 26. Lale

  Merhaba. Annem ve babam 3 yıl önce boşandılar kardeşim ve benim velayetim anneme verildi. Annemin görüştüğü biri var ve aralarında geçen konuşmaları bilmiyorum fakat annem çalışın kendi ihtiyacınızı kendiniz karşılayın, evden gidin nerede yaşarsanız yaşayın tarzı cümleler kurmaya başladı. Eğitim başta olmak üzere hiçbir maddi ihtiyacımızı karşılamıyor. Sadece babamın her ay ödediği kardeşim için 150, benim için 150 toplam 300tl ile ihtiyaçlarımızı karşılamamızı söylüyor. Fakat bahsettiğim 300tl nafaka parası da annemin hesap kartına yattığı için kardeşim ve ben yine kullanamıyoruz. Velayeti üstüne aldığı halde bize bakmakla ilgili hiçbir sorumluluğu yerine getirmiyor. Üstelik 3 farklı işte çalışıyor ve elinde olduğu halde ihtiyaçlarımızı karşılamıyor hiçbir şekilde. Ben 19, kardeşim 18 yaşında. Annemize dava açmamız mümkün mü bu konuyla alakalı?

  1. Av. Serdarhan Topo

   Merhabalar, Çocuk ergin olduğu halde eğitimi devam ediyorsa, ana ve baba durum ve koşullara göre kendilerinden beklenebilecek ölçüde olmak üzere, eğitimi sona erinceye kadar çocuğa bakmakla yükümlüdürler. Adli yardım bürolarına giderek avukat talep edebilirsiniz. Saygılarımızla

 27. Selma

  Merhabalar kolay gelsin ben eşime çocuğum ve kendim için nafaka davası açtım.Kendisi bunu kaldırmadığı için hemen boşanma davası açtı.Boşanma davası nafaka davamda verilen nafaka miktarını etkilermi.Ayrıca kendisi kusurlu olmasına rağmen hakkımda olmadık iftiralarda bulundu benden yüksek miktarda tazminat talep etmiş. bende kendisiyle alakalı facesinden alkol,argo konuşmalar var ayrıca evliyken yakın bir akrabamla şiddet gördüğüme dair yazışmalarım var bu delillerim iyi bir ispat olurmu

  1. Av. Serdarhan Topo

   Merhabalar, tedbir nafakası almışsınız. Boşanma sürecinde de bu tedbir nafakası devam edecektir. Boşanma kararı kesinleşince hakim de uygun görürse size ve çoocuğunuza yoksulluk ve iştirak nafakası verilebilir. Facebook kayıtları da diğer delillerle desteklendiği takdirde delil sayılabilir. Bir avukattan hukuk i destek alarak sürecin sağlıklı ve hızlı ilerlemesini sağlayabilirsiniz. Saygılarımızla

 28. Nesrin

  Merhaba, babamin emekli olunca alip annemin uzerine yazdigi evi, artik zamani geldi diyerek bizim (kizlari ve ogullari) uzerimize yazdilar. Satis yoluyla gerceklesti bu devir isi, bagis yoluyla pahali diye yapilmadi. Eslerimiz bu ev uzerinde hak sahibi midir?

  1. Av. Serdarhan Topo

   Merhabalar, eğer evlilik mal rejiminiz edinilmiş mallara katılma rejimi ise eşiniz de o ev üzerinde hak sahibi olacaktır. Saygılarımızla

 29. Ella

  Merhaba ben yabancı vatandaş 4 yil evliyim orta çocuk yoktu amma benim var eşim evlendiği zamanda dedi çocuğu memleketten getir bizimle yaşasın çocuk şimdi ona baba diyor eşim öyle istedi şuan boşanma karar verdik anlaşılma tazminat para ala bilirim ev tutmak için birde çocuğu okula gidiyor memlekete gide bilmiyorum ne yapa bilirim ben bana yardım edersiniz çok sevinirim şimdilik teşekkür ederim

  1. Av. Serdarhan Topo

   Merhabalar, kendiniz ve çocuğunuz için nafaka talebinde bulunabilirsiniz. Bir avukat yardımıyla davayı sürdürmeniz sizin faydanıza olacaktır. Bize ulaşmak için internet adresimizdeki iletişim bölümünde yer alan numaradan bizi arayabilirsiniz. Saygılarımızla

 30. ece

  merhaba ben 21 yaşındayım ve doğduğum zaman babam beni nikahlı olduğu eşinin üstüne yazdırmış benim öz annem sag ve ben onun üstüne geçmek istiyorum napabilirim

  1. Av. Serdarhan Topo

   Merhabalar, Asliye Hukuk Mahkemesi’nde dava açıp anne adının tashihi talebinde bulunabilirsiniz. Bir avukattan hukuki destek alarak sürecin sağlıklı ilerlemesini sağlayabilirsiniz. Saygılarımızla

 31. kerem

  Merhaba sayın avukat abim size bi konu hakkında danışmak istiyorum ben 18 yaşından küçükken internet üzerinden başkasına ait kredi kartı bilgilerini yabancı lokasyonlu bir sitede görüp kullanmıştım herhangi bi şekilde ele geçirmedim 2013 2014 seneleri arasında o zamandan bu zamana kadar sürekli savcılıktan cagırıyorum ifadelere gidiyorum hükmün açıklanmasının geri bırakılması vs cezası aldım bu süre zarfında bu tür suçlara karışmadım şuanda çok pişmanım yaptıklarımdan devam eden mahkemelerim var mahkemelere çıktığımda sürekli erteleniyor hemen karara baglanmıyor senelerdir bu böyle sürekli eve karar kağıtları vs geliyor sizce bu olaylardan hapis cezası alabilir miyim sürekli huzursuzum o senelerden bu seneye kadar başka hiçbi suça karışmadım 18 yaşından ufaktım ne tür bi yol izlenir yardımcı olursanız çok sevinirim

 32. selçuk

  iyi günler 2014 yılında bir kavga olayında tehditten beraat ettim yaralamadan 15 ay ceza aldım hagb verildi karşı taraf tehditten verilen beraati temyize götürdü yargıtaya.
  Bu yıl başka bi olaydan dolayı 1500 tl para cezası aldım ve hagb bozulup hüküm açıklanacak. Bu 15 aylık ceza kararını yargıtaya mı götürecez yoksa istinafa mı. Bir avukat daha önce dosya yargıtaya gittiği için bu da yargıtaya gider diyor diğer avukat ise istinafa gider diyor

 33. Kerem

  Merhaba
  icra ihalesine girip işyeri aldım.Ve ihale bedelini ödedim.Borçlu kişi mahkeme tebligatının uygun yapılmadığı gerekcesi ile ihale iptal davası açıp davayı kazandı.Alacaklı kişi ise kararı istinat mahkemesine götürüyor.İstinat mahkemesinin vereceği karar kesinmidir.Tekrar itiraz yolu açıkmıdır.

 34. Hande

  İnstagram üzerinden özel fotoğraflarımın yayınlanacağına dair tehditler alıyorum,tehdit eden hesap sonradan kapattı bunun için ne yapabilirim,ve tehdit eden kişinin eski sevgilim olduğunu düşünüyorum kimsede olmayacak ve internet üzerinden yayınlamadığım ikimiz olan bir resmi attı,suan bir ilişkim var 15 kasım yıl dönümümüz ve özellikle bu tarihde bombalar patlayacak videolar vs diye tehdit alıyorum not olarak sunuda söylemeliyimki suan reşitim ozaman değildim

Leave a Reply