(0212) 679 32 53
info@topo.av.tr

İstanbul Ceza Avukatı

Ülkenin kolluk kuvvetleri (polis, jandarma) tarafından soruşturulan ve savcılığın suç işlemiş olabileceği için gözaltına almak istediği kişiye şüpheli denir. Şüphelinin kolluk görevlilerine zorluk çıkarmadan merkeze kadar eşlik etmesi zorunludur. Aksi durumda hakkında yakalanma emri çıkartılabileceği gibi zorla da merkeze götürülebilir. Şüphelinin gözaltına alınması aslına bir tedbirdir ve bu süre 24 saattir. Gerek duyarsa eğer her defasında bir gün olmak üzere maksimum üç günlük bir gözaltına alması süresi uygulanır. Şüpheli kişinin susma hakkına sahip olmasının yanında yanlış ifade ve beyanda bulunmaması da gerekmektedir. Böyle bir durumla karşılaşanların yapacağı en iyi iş İstanbul ceza avukatı tutmaktır. Vekalet dahi verilmeden şüpheli sanığın dosyasına, evraklara, varsa kamera görüntülerine bakabilen avukat, hukuki süreçte yardımcı olmak için gereklidir.

  • En az beş yıl ceza gerektiren suçlamayla karşı karşıya kalan şüpheli kendi avukatını bulundurmazsa devlet ona bir avukat tahsil eder.
  • 18 yaşından küçük, sağır ve dilsiz şüphelilere ise suç farkı gözetmeksizin halk dilinde bir devlet avukatı görevlendirilir.

Ceza Avukatı mı Arıyorsunuz?

Gözaltına alınma sürecinden başlayarak iyi bir avukatın danışmanlığına ihtiyaç duyulmaktadır. Avukatlar, en az lisans düzeyinde üniversite eğitimi alan ve çeşitli hukuki alanlarda çalışmış tecrübeleri kimselerdir. İstanbul ceza avukatı olarak kullanılan tabir aslında yanlıştır. Çünkü avukatların belli bir alt dalı bulunmamaktadır. Birçok farklı davaya bakabilen avukatlar tabi ki zamanla bir hukuki alanda yoğunlaşmaktadır. Geçerli bir istatistik olmamakla beraber, ceza ve ağır ceza mahkemelerinde savunma yapmış avukatların daha tecrübeli ve konusunda uzman olduğu söylenebilir. Eğer ağır ceza mahkemelerinde görülen bir davada şüpheli sanık pozisyonundaysanız, daha temkinli davranmanız gerekmektedir. Böyle bir durumda haklarınızı bilecek ve sizi en iyi şekilde savunacak deneyimli bir avukattan yardım almanız, sürecin düzgün ilerlemesini kolaylaştıracaktır. Yanlış zamanda yanlış sözü söylemek, avukatsız bir ifadede görülebilen bir durumdur. İstanbul ceza avukatı sizin ifadenizi öncelikle dinlemeli ve salık vermelidir. Hatalarınız varsa delil olarak kabul edilecektir. Ceza mahkemelerinde ciddi suçlar görüldüğü için hapis gibi istemediğiniz yaptırımlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. İstanbul ceza avukatı

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (9 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...

Leave a Reply