(0212) 679 32 53
info@topo.av.tr

Kentsel Dönüşüm Hukuku Uzman Avukatları

Kentsel dönüşüm 2012 yılından günümüze hızla ilerlemektedir. Kentsel dönüşüm adı altında yapılan işlerde çıkan problemler herkesin canını sıkmaktadır. Birçok kentsel dönüşüm mağduru insan yasaların işleyişi ile ilgili bilgi sahibi olmadığından duruma katlanmak zorunda kalmıştır. Gerçeğe aykırı olarak alınan bina risk raporları, haber verilmeden alınan kararlar gibi birçok durumda kentsel dönüşüm hukuku uzman avukatlarına başvurulması gerekir. Mağduriyetlerinizi gideren kentsel dönüşüm hukuku uzman avukatları aynı zamanda kentsel dönüşüm sürecini yaşarken bu durumdan yararlanabileceğiniz en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamaktadır. Kentsel dönüşüm sürecini yaşayan binalarda kentsel değil de rantsal dönüşüm yapıldığını düşünüyorsanız, kanunlara aykırı olarak hissenizin satışı tehlikesi ile karşı karşıyaysanız, herhangi bir aşamada binanızın değerinin doğru tespit edilmediğini düşünüyorsanız kesinlikle hukuki yardıma ihtiyacınız var demektir. Kentsel dönüşüm hukuku uzman avukatları bu tip konularda size her tür yardımı sağlamaktadır.

 

Emsal Değer Nasıl Hesaplanır?

Emsal değeri, imar planı doğrultusunda bir parsel üzerine inşa edilecek yapının toplam inşaat alanı sınırlarının belirlendiği hesaplamadır. Yapıya başlanmadan önce arsanın kat alanı kat sayısı yani kısaca KAKS’ ı belirlenir. Parsele göre değişiklik gösteren KAKS değerleri 0.20 – 0.30 – 0.40 – 1.0 – 1.5 – 2.0 – 2.07 – 2.5 – 3.0 şeklindedir. Yapıya başlanmadan bu değer kullanılarak parselde arsanın sınırları belirlenmektedir. Örneğin 3000 metrekarelik bir arsanın KAKS değeri 2,5 olarak belirlenmiş, 3000×2,5 = 7500 metrekare toplam inşaat alanı demektir. Bu hesaplanan değerlere göre bina içindeki yapılara eşit miktarda dağıtılır.

 

Kentsel Dönüşüm Danışmanlığı Ve Sözleşme Hazırlanması

Kentsel dönüşüm hukuku uzman avukatları size her tür kentsel dönüşüm sebebiyle oluşabilecek olumsuz durum hakkında bilgi verir, yardımcı olur. Kentsel dönüşüm hukuku uzman avukatları her tür yasal belge hazırlama ve düzenleme konusunda işleri olması gerektiği gibi düzenler. Kentsel dönüşüm durumlarında çok önemli olan sözleşme hazırlanması kesinlikle alanında uzman avukatlar veya bu avukatların çalıştığı bürolar tarafından hazırlanmalıdır. Bu tür durumlarda her şeyin yolunda gitmesi için gerekli olan durum budur. Diğer kat malikleriyle yaşanan durumlardan ötürü herhangi bir mağduriyetiniz olduğunu düşünüyorsanız siz de kentsel dönüşüm hukuku uzman avukatları ile görüşebilirsiniz. Kentsel dönüşüm hukuku uzman avukatları

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Leave a Reply