(0212) 679 32 53
info@topo.av.tr

Youtube'dan Video Kaldır

Youtube’dan Video Kaldırma

Youtube, herkese açık bir video paylaşma sitesidir. Bu site üzerinden insanlar hem kendilerine ait hem de başkalarına ait videoları paylaşabiliyor. Ama bazı durumlarda insanlar paylaşımlardan rahatsız olabiliyor ve bu videoları kaldırmak ya da kaldırtmak isteyebiliyor. İşte bu durumda Youtube’dan Video Kaldırma konusunda nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini öğrenmeniz gerekiyor. Eğer kaldırmak istediğiniz videolar kendinize aitse, yani bu videoları siz kendiniz eklediyseniz öncelikler video yöneticisi sayfasına giriş yapmanız gerekiyor. Sonra yüklemiş olduğunuz videolar içerisinden silmek istediğiniz videoların yanlarındaki kutucuları işaretleyin. Videoları ayrı ayrı silmenize gerek yok hepsini bir anda silebilirsiniz.

 

Seçili videoları silmek için video yöneticisi işlemlerini açın ve sonra da silme komutu verin. İOS ve Android cihazlardan da bu işlemi yapabilirsiniz. Sadece bu platformlarda youtube’a giriş yapmalısınız. Eğer mobil Youtube kullanıyorsanız o zaman silme işlemi yapamıyorsunuz. Videonuzu sildikten sonra aramada adını ya da kenarda resmini görebilirsiniz ama merak etmeyin kısa bir süre içerisinde bunlar yok olacaktır. Eğer başka birinin videosundan rahatsız olduysanız ve silmek istiyorsanız bu mümkün değildir. Sadece bu videoları güvenlik merkezine şikayet edebilirsiniz veya hukuki yollara başvurmak gerekecektir.

 

Youtube’a Video Şikayet Etme

Eğer Youtube’dan Video Kaldırma konusunda bir şey yapamayacağınızı düşünüyorsanız videoları şikayet edebiliyorsunuz. Bunun için video güvenlik merkezine şikayet etmek istediğiniz videonun linkini göndermeli ve neden bu videodan rahatsız olduğunuzu belirtmelisiniz. Videolar içerisinde kötüye kullanım, gizliliği ihlal eden bir durum ya da taciz varsa o zaman video güvenlik merkezi bu videoları silebiliyor. Bunun için merkez videoları inceliyor ve eğer gerçekten de videoda uygunsuz içerik varsa Youtube’dan Video Kaldırma işlemi yapılıyor. Youtube üzerinden yayınlanan videolarda, video güvenlik merkezince bir sıkıntı olmadığı halde yine de bu videoların sizleri rahatsız ettiğini ve kaldırılmasını istediğinizin arkasındaysanız o zaman hukuki yoldan da bu istediğinizi yaptırabilirsiniz.  5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun çıktığından beri insanlar bu kanundan sonuna kadar yararlanabiliyor. Yani sizin için sakıncalı olan bir videoyu hukuki yollara başvurarak kaldırabilirsiniz.

 

Hukuki Yollardan İnternetten Video Kaldırma

Bilişim uzmanı avukat ile görüşerek videolar hakkında suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Böylelikle rahatsız olduğunuz videoları internet üzerinden kaldırabilirsiniz. Ama bunun için gerçekten de videoların sizin hayatınıza etki ediyor olması gerekiyor. Yani her isteyen ya da her dava açan Youtube’dan Video Kaldırma işlemini yaptıramıyor. Sosyal ağlar artık çok fazla kullanılıyor ve bu da internette her türlü olayların var olmasına neden oluyor. Özellikle de gizli çekim videolar insanlar için çok sıkıntılıdır. Çünkü bu direkt olarak özel hayata müdahaledir. Sadece Youtube’tan değil aynı zamanda diğer platformlarda da videolarınız izinsiz yüklenebilir. Sizlere düşen bu videoları silmek için insanlardan ricada bulunmak ya da hukuki yöntemlere başvurmak gerekiyor. Bu yollara başvurduğunuz zaman her zaman net sonuç elde edeceğinizi düşünmemelisiniz. Çünkü basit bir sorun yüzünden hukuki işlemler ne yazık ki başlatılamıyor. Bu nedenle de gerçekten de avukatınıza bu videoyu neden sildirmek istediğinizi çok net bir şekilde anlatmalısınız ve yardım istemelisiniz. Ama eğer gerçekten de önemli bir neden için Youtube’dan Video Kaldırma işlemi yaptırmak istiyorsanız o ve bunu başarmışsanız o zaman tazminat dahi kazanabilirsiniz. Sosyal ağları her zaman kendi çıkarınızı gözeterek değil toplumların çıkarlarını gözeterek kullanmalısınız. Kimsenin videosunu izin almadan ya da gizli bir şekilde yüklememelisiniz. Youtube’dan video kaldırma ve sildirme

 

Bilişim Avukatı Çağrı Hattı:

(0212) 679 32 53

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

21 Responses

 1. efe u.

  youtube’dan benim iznim olmadan benim videolarımı çalıp kendi hesaplarıyla yayınlamışlar bunlar hakkında tazminat hakkım varmıdır? yoksa youtube ile görüşüp kaldırtsam yeterlimi?

  1. Av. Serdarhan Topo

   Merhaba,

   Youtube’da telif haklarınızı ihlal eden videoları kaldırma hakkınız, ayrıca bunları yayımlayanlara karşı maddi-manevi tazminat davası açma hakkınız mevcuttur. Dilerseniz bilişim avukatlarımıza ulaşabilirsiniz.

   Saygılarımızla

 2. İrfan G.

  youtube ile kendime has komik videoları yayınlıyorum ama benim kanalımla birebir bir kanal açmış arkadaşın teki bunu dava etmek isterim kaldırtmak istiyorum sayfasını kaldırırlarmı?

  1. Av. Serdarhan Topo

   Merhabalar,

   Video telif haklarınızın ihlali durumu söz konusu ise bu durumu youtube’dan video kaldırmak konusunda uzmanlaşmış bilişim avukatlarımıza danışabilir, videoları/sayfaları yasal yollarla kaldırabilirsiniz.

   Saygılarımla

 3. Kutlu I.

  2015 tarihinde dükkanıma giren hırsızın güvenlik kamerası görüntüleri youtube da bir kanal tarafından yayınlanmış, güvenlik kamerasında bende gözüküyordum. benden izin almadan yayınlamaları suç sayılırsa dava açsam bu işten karım ne olur?

  1. Av. Serdarhan Topo

   Merhabalar,

   Video haberlerden alınmış olabilir. Dolayısıyla herhangi bir suç oluşturmaz.

   Saygılarımızla

 4. Hamza Y.

  dün internet geçmişine bakayım dedim, bizim ufaklık internette youtube’da bi video var silah nasıl yapılır diye onu izlemiş. bu videoları kaldırmanın yolu varmı youtube dan?

  1. Av. Serdarhan Topo

   Merhabalar, youtube da böyle videolar çoğunlukta maalesef ve hepsini kaldırmak mümkün değil. Özellikle kaldırılmasını istediğiniz bir video varsa uzman bir bilişim avukatından hukuki destek alıp kaldırtmanız mümkün olabilir. Saygılarımla

 5. Tolga A.

  selam, geçen akşam babamın arabasını gizliden alıp periskopla canlı yayın yaparken kaza yaptım ve biriside youtube koymuş kaza videomu. evdekiler görürse canımı okur. youtube dan acil nasıl kaldırtırım?

 6. Yusuf V.

  youtube da eşime ait videolar var lise zamanından kalan ama kanal sahiplerinede ulaşamıyoruz bunları sildirebilirmiyim?

  1. Av. Serdarhan Topo

   Merhabalar, sayfamızın iletişim bölümünde yer alan numaradan bize ulaşabilirsiniz. Saygılarımızla

 7. Ümit A.

  ben youtube da başka birinin yüklediği videodan rahatsız oluyorum ve sildirmek istiyorum bu mümkünmü?

  1. Av. Serdarhan Topo

   Merhabalar, eğer videoda kişilik haklarınıza bir saldırı veya hukuka aykırı bir durum bulunması halinde gerekli talepler yapılarak video kaldırılabilir. Saygılarımızla

 8. Berk N.

  youtube güvenlik merkezine bir videonun kaldırılmasını rica ettim. çünkü şahıs video içerisinde benim profesyonel olarak çektiğim fotoğrafı kullanmış. Nasıl bir yazı hazırlanmalı kaldırtabilmek için?

  1. Av. Serdarhan Topo

   Merhabalar, fotoğrafın telif hakkının size ait olduğunu söyleyen bir yazı yazabilirsiniz. Saygılarımızla

 9. Thehuseinlee

  selam. youtubede bana ait bi video var ve benden habersizce çekilip oraya koyulmuş. onu sildirmenin ve ya tazminant davasi açma mümkün mü? baküde yaşıyorum.

  1. Av. Serdarhan Topo

   Merhaba,

   Şahıs haklarınızı zedeleyen bir video ise kaldırılabilir. Dilerseniz iletişime geçebilirsiniz.

   Saygılarımızla

   1. thehuseinlee

    sizinle nasil iletişime geçebilirim? video içeriği haklarımı ihlal ediyor . email adresinizi verebilirmisiniz ?

 10. Emrahcan

  Youtube’de yalan çekiliş yapan bir arkadaşım var ve bu 4.kez oluyor artık izleyenler rahatsız olmaya başladı. Arkadaşın kanalı Melih Winners şimdi ben üstteki formu doldurursam kanalını mı kapattırmış olurum yoksa o çekiliş videosunu mu kaldırtmış olurum?

 11. Şafak

  Merhaba youtube da birkaç yıl önce iki arkadaşım benim şarkı söylediğim videoyu paylaştı şimdi ise bu videolar beni rahatsız ediyor ve ailemle sıkıntı yaşıyorum kaldırmak istiyorum o kişilerle iletişime geçtim fakat kaldirmayacaklaklarini söylediler ne yapabilirim bi konuda ?

  1. Av. Serdarhan Topo

   Merhaba,

   Şahsınıza ait görüntüler var olup kaldırılması hakkında daha detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin.

Leave a Reply