Deport Cezası (Sınırdışı Edilmek) Nasıl Kaldırılır ?

 1. Topo Hukuk
 2. Yabancılar Hukuku
 3. Deport Cezası (Sınırdışı Edilmek) Nasıl Kaldırılır ?
Deport Cezası (Sınırdışı Edilmek) Nasıl Kaldırılır?

Deport cezası nasıl kaldırılır, deport nedir. Deport cezasının kaldırılması hususu, belirli sebeplerden ötürü Türkiye’den sınırdışı edilmiş olanların ilgilendiği bir konudur. Deport cezasının kaldırılmasında izlenecek prosedüre değinmeden önce ‘deport’ kavramından ne anlaşılması gerektiği üzerinde durmamız faydalı olacaktır. Deport cezası, Türkiye’de bulunan yabancıların yürürlükteki kanunlara uygun olmayan fiileri veyahut halleri gerekçesi ile sınırdışı edilmesi anlamına gelmektedir. Deport cezasının en belirgin sonucu da Türkiye’ye belirli süreliğine giriş yasağının konulmasıdır. Bu süre, sınırdışı edilmenin sebebine göre farklılık arz edecek olup bu konuyu yazımızın ilerleyen bölümlerinde ele alacağız.

Deport cezasının kaldırılmasında hangi nedene dayanılarak yabancının Türkiye’den sınırdışı edildiğinin önemi büyüktür. Dolayısıyla bu cezanın kaldırılmasında izlenecek olan yol, sınırdışı edilme sebebine göre belirlenecektir diyebiliriz. Ülkemizdeki yabancıların deport edilmelerinin nedenlerine baktığımız zaman sıklıkla vize sürelerini aştıkları için sınırdışı edildiklerini görmekteyiz. Yani yabancıların, Türkiye’de kalmalarını sağlayacak olan süre dolmasına rağmen halen ülkede yaşıyor olmaları bir deport sebebi olarak karşımıza çıkmaktadır. Sebep her ne olursa olsun yabancı kişilerin deporta sebebiyet verecek şekilde yakalanmaları halinde öncelikle bu kimselerin Yabancılar Toplama Merkezi’ne götürülmesi söz konusu olacaktır. Merkezde gerçekleştirilecek olan işlemlerin ardından da yakalanan yabancılar Türkiye sınırları dışına çıkarılacaktır.

Yabancıların deport sebepleri çeşitlilik göstermekle beraber eğer hakkında deport cezası verilmiş olan kimse, bu kararın yerinde olmadığı kanısındaysa hukuki yollara başvurabilir. Sınırdışı edilme cezasına itirazda ve kaldırılması sürecinde alanında uzman bir avukata danışılması prosedürlerin düzgün bir şekilde tamamlanması ve hızlı netice alınabilmesi adına önem taşımaktadır.

Deport Kararının Sebepleri Nelerdir ?

Deport cezasının kaldırılması, cezanın verilme sebebine göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle sınırdışı edilmenin gerekçesi mutlaka öğrenilmelidir. Bu gerekçeler çok çeşitlilik göstermekle birlikte ülkemizde sıkça karşılaşılan belli başlı durumlar vardır.

Türkiye’de bulunan bir yabancı oturma iznine sahip olmasına rağmen çalışma izni yoksa ülke sınırları içerisinde çalışması mümkün değildir. Fakat buna rağmen yabancı, bir yerde izinsiz olarak çalışıyorsa durumun yetkili makamlarca farkedilmesi halinde deport cezası konusu gündeme gelecektir. Çünkü ülkemizde kaçak işçi çalışması ve çalıştırılması hukuka aykırı bir davranıştır. Hem işçinin sosyal güvencesi olmadığından işçi açısından tehlike söz konusudur hem de kaçak işçiler sayesinde işverenler prim ödeme yükümlülüğünden kurtulmaktadırlar.

Bu gibi nedenler dolayı kaçak işçi çalıştırılması ülkemizde yasaklanmış olup buna rağmen yabancı kaçak işçi çalıştırılırsa söz konusu yabancı sınırdışı edilecek ve aynı zamanda işverene idari para cezası kesilecektir. Aynı zamanda bir yabancı, vize süresi bitmiş olmasına rağmen halen Türkiye sınırları içerisindeyse durumun yetkili makamlarca farkedilmesi halinde sınırdışı edilmekten kaçmak mümkün olmayacaktır. Bu yalnızca vize süresinde değil; oturma izninin bitmiş olması durumunda da geçerlidir. Yani yabancı, vizesi veyahut oturma izni bitmiş olmasına rağmen Türkiye’de bulunmaya devam ediyorsa kaçak statüsünde olacak ve bu bir deport cezası sebebi olarak karşısına çıkacaktır.

Deport cezasının kaldırılması başlığı altında ele almamız gereken bir diğer deport sebebi de sahte evliliktir. Günümüzde sıklıkla bu durumla da karşı karşıya kalınmaktadır. Yabancı bir kimse sırf Türkiye’de yaşamını rahatça devam ettirebilmek için yalnızca kağıt üzerinde bir evlilik gerçekleştirmektedir. Yani bu kişiler aslında evli olmamakla beraber evliymiş izlenimi yaratarak kamu kurum ve kuruluşlarını kandırmaktadırlar. Hatta çoğu zaman yabancıyla formalite icabı evlenmeyi kabul eden kişiler bunun karşılığında bir ücret de almaktadırlar. Yetkili makamlar tarafından sahte evliliğin tespit edilmesi halinde bu yabancılar yakalanır ve sicillerine V70 tahdit kodu işlenerek sınırdışı edilme işlemi gerçekleştirilir. Deport cezasını gerektiren bir diğer hal ise yabancı kimsenin ahlaka aykırı davranışlar sergiliyor olmasıdır. Örneğin Türkiye’ye gelerek fuhuş işiyle alakadar olan bir yabancı, yetkili makamlar tarafından farkedildiği takdirde kendisine deport cezası uygulanacaktır.

Deport cezasının kaldırılması her ne kadar mümkün olsa da sınırdışı edilmenin sebebi bunda büyük rol oynamaktadır. Hakkında deport kararı verilmiş olan kimse gerekçesine göre 5 ay ile 5 yıl arasında Türkiye’ye giriş yasağıyla karşılaşabilmektedir. Fakat eğer ortada bir kriminal vaka ya da bulaşıcı hastalık varsa ve yabancı, bu sebeple sınırdışı edilmişse bu durumda deport cezasının kaldırılması kanunen mümkün olmayacaktır. Süre ihlali sebebiyle deport edilmiş yabancılar hakkında verilecek olan ceza kısa tutulurken diğer hallerde bu cezanın süresinin çok daha uzun olduğunu söylememiz mümkündür.

Deport (Sınırdışı) Kararına İtiraz Mümkün Müdür ?

Deport kararına itiraz mümkün müdür ? Sorularınada yanıt olarak şunları belirtmek isteriz; Kendisi hakkında deport cezası verilmiş olan yabancı, belirtilen süre içerisinde Türkiye’ye giriş yapmazsa sürenin dolmasıyla ceza kendiliğinden ortadan kalkacaktır. Fakat bunun dışında kanunda belirtilen şartların varlığı halinde deport (sınırdışı) cezasının kaldırılması mümkündür.

Eğer bir yabancı, Türkiye’deki oturma iznini uzatmaması ya da vizesinin dolması sebebiyle deport edilmişse bu durumda kendi ülkesinde yer alan Türk konsolosluklarına başvuruda bulunarak çalışma izni alabilir. Bu şekilde çalışma izni alınması halinde Türkiye’de verilmiş olan deport kararı da kaldırılmış olacaktır. Ancak bu durum yalnızca sürelerin uzatılmaması sebebiyle hakkında deport cezası verilmiş olan yabancılar açısından mümkündür. Eğer yabancı, bir suça karışmamışsa deport cezasının kaldırılması kuvvetle muhtemel mümkün olacaktır. Cezası kaldırılan ve çalışma izni alan yabancı, geçmişten kalan para cezasını ödeyerek Türkiye’ye dönme imkanına sahip olacaktır.

Deport cezasının kaldırılması için başvurulabilecek bir diğer yol ise sahte evliliklerle ilgilidir. Bazı hallerde yetkili merciiler yanlış tespitte bulunarak evliliğin sahte olduğu kanısına varmakta ve bu da kişileri mağdur etmektedir. Bu durumda Türkiye’de kalan eş, deport cezasının kaldırılması için dava açma imkanına sahip olacaktır. Fakat deport edilmek istenen eşin yurtdışına çıkması için bir 15 günlük süre tanınacaktır. Bu süre içerisinde yabancının da dava açma hakkı mevcuttur. Fakat söz konusu davanın açılmasında usule uygun davranılması ve sürecin hızlı ilerleyebilmesi adına vatandaşlık hukukuna hakim bir avukatla çalışılması faydalı olacaktır.

Her ne kadar her deport cezası için farklı hukuki yollar mevcutsa da genel olarak sınırdışı edilme kararlarına karşı 15 gün içerisinde idare mahkemesinde dava açmak mümkündür. Bu konuda detaylı bilgi almak ve gerekiyorsa dava açmak için bu alanda hizmet veren hukuk bürolarıyla iletişime geçilmesi tavsiye olunur.

Deport (Sınırdışı) Kararının Kaldırılmasında Avukatın Önemi

Deport kararının kaldırılmasında avukatın önemi hakkında da bahsetmek tam yerinde olur. Yetkili makamlarca alınan deport kararının haksız olduğu düşünülüyorsa bu durumda dava açılması gerekecektir. Fakat özellikle yabancı kişiler bakımından bu durum oldukça güçtür. Çünkü yabancılar, konuşulan dili bilmeyebilir, bilse de hukukumuz hakkında tam bir bilgi sahibi olmayabilir ki bu da çok normaldir.

Dolayısıyla bu kimselerin haklarını arayabilmeleri için hukuki destek almaları kaçınılmaz olmaktadır. Aynı zamanda yabancılar hukuku, özel bilgi ve tecrübeyi gerektiren bir hukuk dalı olması sebebiyle ciddi manada uzmanlığı gerekli kılmaktadır. Dolayısıyla bu alanda yaşanılacak problemler karşısında alanında uzman bir avukata danışılması en doğrusu olacaktır. Böylelikle yabancıların hakları ve menfaatleri korunacak, savunmaları etkili bir biçimde gerçekleştirilecektir. Bu avukattan destek alınmadan hukuki işlem yapılması halinde olası hak ve menfaat kayıplarının önüne geçmek mümkün olmayacaktır. Aynı zamanda süresinde hukuki yollara başvurmak da hukukumuz açısından büyük öneme sahip olduğundan dolayı mutlaka profesyonel anlamda hukuki destek alınmalıdır.

Makale Yararlı mıydı?

Oylamak için yıldıza tıklayın

Ortalama oy / 5. Oy sayısı:

Yararlı bulmadığınız için üzgünüz

Bu makaleyi geribildirimlerinizle daha iyi hale getirmek isteriz

, , , , , , , , , , , ,

123 Yorum. Yeni Yorum

 • Hüsanova ma.
  12 Kasım 2017 11:57

  Merhabalar ben ozbekistaliyim turkıyaya deportum var ve turkiya a**** danışmanlık ten calisme izini için para verdim ama hiç suçum yok sadece hava limaniden ceza parasını odamamışım onun için deportum var ama bena sızlanma kadını yoladı sora ozbekistandeyi konsolustuk vardım bana referandum nomirasi verdiler sora ben yoladim yoladiktan sora siz turkıyaya giramasin iz deye paramide vermadiz ben anlamadım hiç suçum yok

  Cevapla
 • Merhaba ben ozbekistandan geldim 2016 temmuz 13 ay sonra gitiyorum memlekete ama deport yapmaslikleri icin ceza parasini udemek istiyorum. Calistim burada mutluim. Su an 13 ay icin nekadar ceza parasi udemek lazim.
  Tesekkur ederim.

  Cevapla
 • özbekistan vatandaşı bayan arkadaşımın pasaportunda deport varmı yokmu nasıl ve nereden öğrenebilrim ban yardımcı olurmusunuz bu konuda daha önceden ülkemize giriş çıkış yapmış durumdadır şim tekrar gelmek istiyor onun içinde benden yardım istedi bilgi alabilirmiyim veya nereye başvurmalıyım
  çok teşekkür ediyorum.

  Cevapla
  • Av. Serdarhan Topo
   31 Aralık 2017 18:16

   Merhaba Rıdvan Bey,

   Arkadaşınız deport ve yabancılar hukuku ile ilgili uzmanlığı bulunan avukatlarımıza vekaletname verirse sorgulama ve araştırmaları yapılıp tarafınıza dönüş yapılabilir.

   Saygılarımızla

   Cevapla
   • Peki yurt dışından nasıl vekaletnama verile bilir

    Cevapla
   • Merhaba iyi gunler ben turkiyede 1 yıllık turistik ikamet izninin süresinden 20 gun fazla kaldim için çıkışta 70 lira ceza kesildi ve 70lira para cezasını Ödemediğim nedeniyle bana Bilgi ve hic bir belge verilmeden 5 yil deport edildim deport oldugumu 7ay sonra turkiye gere dunmek istedigim zaman anladim ve 3 aylik iş vizesi ile giriş yaptim hava limaninda 70 lira icin 223 lira ceza Ödedigimden sonra giriş izni verildi

    şimdi cezayi ödediğim gore benim deport cezam kaldirildi mi yoksa sadece 3 aylık ara verilmiş mi ?

    yardımcı olursanız memnun olurum
    teşekkürler

    Cevapla
  • Iyi gunler! Ben Turkiyede kaldigima hemen hemen 3 sene oluyor. 5 gun sonra memlekete gidecegim yani Ozbekistana. Bi sey sormak istiyorum arkadasimdan duydugum icin merak ettim. Turkiyeden cikarken havalimaninda odenecek ceza parasini vermezsem deport alacakmiyim? Tekrar turkiyeye dondugum zaman deport parasini odeyip girebilirmiz yani oyle laf geldi bana.

   Cevapla
   • Topo Hukuk Bürosu
    1 Mayıs 2019 16:57

    Merhaba Nuri Bey,

    Türkiye’den çıkarken deport cezanızı ödemezseniz giriş yasağı konma ihtimali çok yüksektir. Bu yüzden ödemenizi tavsiye ederiz.

    Saygılarımızla

    Cevapla
 • Mrb ben Özbekistan vatandaşiyim ben pasportimni çaldirmişdim şimdi kaçak durumdaim ne zaman memleket gitmek istisem ceza parasini utab gitti biliyurummi ya de beni deport yapacaklermi ager deport yapse kaça sanaya yapiyırler ve ne zaman geri gelmek istisim nasil gela biliyorum taşşakurler

  Cevapla
 • Benim bir kardeşimin ikametine ç41 tahdit kodu koyulmuş bu kod hangi sevenlerden dolayı koyulmuş olalabilir

  Cevapla
 • Selam ben türk vatandawiyim Azerbaycan li kızıyla niwanliyim ama nişanlım 3 ay vizesinin vaxdi keçiboynuzu biz Azerbaycana geldik türkiye onu ceza verdi para cezasin odedik 395 ₺ele 60 kuruw ondan sonra 3 Ay depo verdiler lutven yardım edin wubatın 20 si niwanmiz di ne eşek bilmirik ne eşek yardım edin

  Cevapla
 • Arkadaşımın kaç sene sınırdışı edildigini nasıl öğrenebilirim ve onun adına ceza parasını ödeme imkanımız var mı

  Cevapla
 • KırGız varandaşı arkadaşımın 2 yıl oturma vizesi çıktı. Ancak alkol krizine girdiği için deport işlemi ile karşı karşıya kaldı. Üzerinde herhangi bir adli suç vs bulunmamakta. Nasıl ilerlenebilir.

  Cevapla
 • deportim var

  Cevapla
 • Merhaba. Ben 2017 yıl 9 esimle Özbekistana döndük. Ama dönerken ceza parasını odeyemedigimiz için deport cezasi konuldu. Simdi Türkiye ye geri gelmemiz için ne yapmalıyız

  Cevapla
 • Ben ceza odemediyim icin 5 yil depor olundum.2010 shimdi 8 yil Gecdi.Turkiyeye giderkek ne kadar ceza odeyecem

  Cevapla
 • Merhaba iyi gunler ben turkiyede 1 yıllık turistik ikamet izninin süresinden 20 gun fazla kaldim için çıkışta 70 lira ceza kesildi ve 70lira para cezasını Ödemediğim nedeniyle bana Bilgi ve hic bir belge verilmeden 5 yil deport edildim deport oldugumu 7ay sonra turkiye gere dunmek istedigim zaman anladim ve 3 aylik iş vizesi ile giriş yaptim hava limaninda 70 lira icin 223 lira ceza Ödedigimden sonra giriş izni verildi

  şimdi cezayi ödediğim gore benim deport cezam kaldirildi mi yoksa sadece 3 aylık ara verilmiş mi ?

  Cevapla
 • Merhaba!
  Oglum 5yaş deport vizası geçmişti 2ay
  Çıkarken ceza parayı ödemeden çiktı
  Girirken ceza parasın ödesek-girsek olurmu Turkiye

  Cevapla
 • Selam Alekum bnde sinir dışı oldum 5 sene yeniden Türkiye dönmek istyorum ama 5 sene beklemeden nasıl döne bilirim

  Cevapla
 • Merhaba turkmenistan large depor cezası nakadar?

  Cevapla
 • Merhaba. 5 yil once bende kardesimle deport edildim. 2018 avustosun 29unda deportumuz bitiyo. Şimdi biz türkiyeye giriş yapa bilirmiyiz?

  Cevapla
 • merhabalar ben bisey danışacaktım ben 5 yıl 8 ay önce öğrenci ikamet üzere deport oldum ben türkiye girişyasağım olup olmadinı nerden öğrenebilirim vatanimdaki turk ilciligi bilgi vermiyo turkiyede bulunan kuzenim nerden ogrenebilir yardim olabilirmisiniz lütfen..simdiden cok teşekkürler

  Cevapla
 • Selamun aleykum hojam ben Atamyrat Turkmenistanlıyım ben 2014 yılında turkiyede sakarya unversitesinde 1 sene okudum ve sonra sınavlardan sonra çalıştım ve 1 sene okula gitmedim ondan sonra iste memlekete donmek zorunda kaldım askerlige çagırıldım unversitemden evraklarımın hepsini alıp memlekete donmek zorunda kaldım Benim şu an dopordum varmı yokmu ? Onı bilmek istemiştim hocam teşşekurler..

  Cevapla
 • Ben Iraq vatandaşıyım Türkiye’ye geldim ve giriş izni vermediler bilmiyorum beni Deport yaptılar mı yoksa geri gelme şansım var mıdır sadece Atatürk Havalimanı’nda bana bir kağıt verdiler kağıtta sebepler yazıyorlardı benim sebebim Yazdığı şeyi Türkiye’ye giriş sakıncalı buluyoruz Bu ne anlama geliyor ?

  Cevapla
 • Kacak geciste yakalanan bir azeri vatandasinin deport suresi dolduktan sonra turkiye ye gelişinde gümrükte tekrar bir para cezasi odemesi yapar mi

  Cevapla
  • Av. Serdarhan Topo
   31 Ekim 2018 09:19

   Merhaba Bora Bey,

   Kaçak girmiş olsa da Türkiye’de kaçak kalmış kişinin kaldığı süre kadar yansıtılmış bir para cezası varsa onu ödemesi gerekir.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • Merhaba, ban Uzbekistan liyım turkiye de 4 ay once geldım ve oturma izin randevusu almak icin basvuru yaptim ancak hastali oldugum icin oturma izin parasini odeme yapmak zorundayım simdi kendi yurdumuzda dönmek icin ucak bileti satın aldim, ucak biletim saat sabah 6.00 de .o yuzden bir soru sormak istiyorum orada bana bir sikinti olmazmi ceza para varsa ofisleri hangi saat kadar calisiyorlar oncelikle tesekkurler

  Cevapla
  • Av. Serdarhan Topo
   30 Ekim 2018 09:54

   Merhaba Abdulmalik Bey,

   Eğer Türkiye’de yasal sürenizi aşan bir zaman diliminde kaldıysanız kaldığınız süreye orantılı olarak bir para cezası ödersiniz. Bu ödemeyi yurttan çıkmadan önce yapmalısınız, aksi takdirde deport veya giriş yasağı işlemi yapılacaktır. Hudut kapılarından çalışma saatleriyle ilgili detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • iyi gunler ben calisma izni olmadan calisdigim icin deport oldum fakat ceza parasini odedim bana 1 sene giris yasagi koyuldu ben turkiyeye nasil gelebilirim ogrenciyim

  Cevapla
  • Av. Serdarhan Topo
   28 Ekim 2018 00:52

   Merhaba Talat Bey,

   Sizin durumunuzda cezanızın ödenmesi giriş yasağını etkilemeyecektir. Çalışma izni olmadan çalıştığınız için giriş yasağı konulduğu için deportunuzun kaldırılması adına hukuki işlemler başlatılmalıdır. Bunun için yabancılar hukuku konusunda çalışan uzman avukatlarımıza ulaşabilirsiniz.

   Saygılarımızla

   Cevapla
   • bi whatsapp iletisim numarasi biraksaniz olurmu ?

    Cevapla
    • Av. Serdarhan Topo
     30 Ekim 2018 09:14

     Merhaba Talat Bey,

     Whatsapp iletişim hattımız sitemizin iletişim bölümünde bulunmaktadır. Gerek deport kaldırma, iptal etme gibi konularla gerekse diğer hukuki sorularınızı avukata sormak için bize ulaşabilirsiniz.

     Saygılarımızla

     Cevapla
 • Merhabalar ,

  Sinirdisi vergi cezasini nasil ve ne şekilde hesaplanır ?

  Vizem biteli 8ay oldu ve ceza ne kadar tuttacağı öğrenmeye şansım olmadı.

  Teşekkür ederim

  Cevapla
 • iyi gunler calisma izni olmadan calisdigim icin deport oldum cikarken para cezasini odedim 1 yil giris yasagi koyuldu 1 yil sonra gelebilirmiyim ?

  Cevapla
 • Merhaba ben rus bayan arkadaşımla bi otelde kalıyordum otelde yabancı uyruklu bayanlar çalışıyordu öğün baskın oldu ve kız arkadaşımda alındı ve fuhuştan sınır dışı edildi bu cezayı kaldıra bilirmiyiz ?

  Cevapla
  • Av. Serdarhan Topo
   10 Kasım 2018 18:52

   Merhaba Murat Bey,

   Deport edilen kız arkadaşınız eğer fuhuş suçu işlemişse deport işlemiyle ilgili sorun yaşarsınız. Ancak fuhuş suçu işlediğine dair bir delil yoksa deportunuzun iptali mümkündür.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • Merebalar av bey ben şimdi ayile ikametine baş vurdum şartli giriş çıkış yaptim ama önceden hakkımda sınır dışı karar vardı bulaşıcı hastalık ve sahte sigortadan dolayı ama hakkımda herhangibi bi kot yok şimdi rendevi günüm memur bi sıkıntı çikartabilirmi yoksada giriş çıkış yaptıktan sonra sinir dışı kararı kalkiyomu

  Cevapla
  • Av. Serdarhan Topo
   11 Kasım 2018 12:55

   Merhaba Gonca Hanım,

   Eğer giriş yasağı konulmadıysa giriş çıkışınız yeterli olacaktır. Ancak bulaşıcı hastalık veya kamu sağlığı ve güvenliği ile ilgili diğer bir konudan dolayı giriş yasağı olup olmadığını sorgulamanız daha doğru olur.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • Merhaba özbek vatandaşiyim ben 20 temmuz Istanbuldan çikarkan 2045 tl ceza parasi ödedim sonra 13 Eylül şartĺi giriş yaptım sonra 25 gun sonra 8 ekimde yine Istanbuldan çikarkan benden ceza parası istedilar param yoktu 72 tl ödedim 5 sana deportsun dedilar gerçekten deport oldummu bilmiyorum deport olmuşsam bunu kaldirma imkani varmı

  Cevapla
  • Av. Serdarhan Topo
   14 Kasım 2018 17:17

   Merhaba Aynur Hanım,

   Deport ceza paranızı ödememeniz halinde giriş yasağı konulmaktadır. Şartlı giriş yaptığınızda ise usulüne uygun ikamet izni almak durumundasınız. Giriş yasağınızı kaldırmak mümkün olup yabancılar avukatından destek almalısınız.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • Merhaba ben türkiyede 16 senedi evliyim kızım 6 sene önce vizesinin kecmesi sebebi ile sinirdışı edilmiştir şimdi gelse para ödemesi gerekirmi teşekkür ederim

  Cevapla
  • Av. Serdarhan Topo
   20 Kasım 2018 12:40

   Merhaba Sevinç Hanım,

   Türkiye’de fazla kaldığı süreler için para cezası ödemesi gerekir. Bu cezayı ödemesini şiddetle tavsiye ediyoruz. Ödemezse giriş yasağı söz konusu olabiliyor.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • Türkiyeye kaçak girib geri gelince bana 36 ay yudiçi yasağı aldım şimdi o cezam bitince normal türkiyeye giriş yapa bilirmiyim lütfen bu konuda cevaplaya bilirmisiniz ama o 36 aydan once 1 sene cezam kalmısdı oda onun üzine geliyormun

  Cevapla
  • Av. Serdarhan Topo
   25 Kasım 2018 20:48

   Merhaba Samed Bey,

   Giriş yasağınız sonlandığında Türkiye’ye giriş yapabilirsiniz. Giriş yasağınızı önceden kaldırmak isterseniz deport cezalarıyla ilgilenen bir avukatla iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • Merhaba.
  Ben sınırda para cezami ödedim 90gün geri gelemesin dediler 9aralik 90san günüm bityor 10aralik Turkiyeye gide bilirmiyim?

  Cevapla
  • Av. Serdarhan Topo
   7 Aralık 2018 17:21

   Merhaba Latif Bey,

   Para cezanızı ödemiş ve hakkınızda giriş yasağı konmadıysa geri dönebilirsiniz.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • Merhabalar,benim kız arkadaşım Özbek vatandaşı,ve para cezası var,eger Türkiyeden çıkış yaptıında cezayı odemese,deport olunsa,Rusiyaya gide bilirmi?yani burdan deport oldu deye Rusiyaya gidib orda kala bilirmi?

  Cevapla
 • Mükemmel içeriğiniz için müteşekkirim.

  Cevapla
 • Kız arkadaşım vize süresini aştığı için deport oldu deportunun bitmesine 11 ay var ama yurt Dışında evlilik yaptı deport kalkarmı yada ne yapmam gerekir

  Cevapla
 • Ben 1 yil önce 3 ay kacak kaldım. Şartlı girişnen girdim ve evlendim.Simdi 1 yil kecti ve ben yeni boşandım ama karar hele çıkmadı.Ben memlekette 1 aylık gitmek istedim ve havaalanda bana söylediler 6 ay önce kocam benim oturma iptal etti ve ben 6 ay kacak yaşadım. Polis söyledi ceza öde ve ne zaman istiyorsun dön. Ben ödedim ve polis sınır kapıya yasak koymadı.Simdi ben 1 ay memleketteyim.türkiye dönmem lazım.Beni brakacaklar havaalanda?Girişe yasak ve deport bana polis koymadı ki ve ceza ödedim ama 6 ay kacak kaldım.Şartlı giriş 1 dafa veriyolar?Lütfen yardımcı olun

  Cevapla
 • Ben oturma izini uzatmaya gittim süresi dolduğu için başvurumu reddettiler ve 10 gün içinde ülkeden çıkış yapmam gerektiğini söylediler 10 gün içinde çıkış yapmazsam sınır dışı edilir miyim

  Cevapla
  • Av. Serdarhan Topo
   4 Ocak 2019 17:31

   Merhaba Recep Bey,

   Türkiye’de illegal olarak bulunmanız sınırdışı edilmenize sebebiyet verecektir. Legal olarak bulunmanız için gerekli işlemleri yapmalısınız.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • Merhaba. Ceza parasını nasıl hesaplanır?

  Cevapla
 • Eşim kırgız vatandaşı ..6 şubat 2018 de deportedildimiş..deport nedeni adlı işlem..deport edilmeden 2 ay önce oturum iznine başvuruyor..almak için baş vurduğu ile gidiyor parasını yatırıyor ..işlemler bitiyor evraklar eline geçmeden deport ediliyor vize borcu çıkarmı..Ekim 2018 de evlendik kirgisztanda aile vizesine baş vurcacik

  Cevapla
 • Meraba ben azeri vatandaşıyım arkadaşım iki ay kaçak kaldı çıkınca para ödemek istiyordu ama sormadan deport yapmışlar nasıl yapsın geri gelsin bir yol varmı

  Cevapla
 • Merhaba ben ozbekistanliyim 2017 16 eylülde istanbula giriş yaptım sonra oturma izin icin randuvu aldım 6 aylik kizim içinde randuvi aldim sonra evrakları topladim kizim için mamlekete apostil istediler 2 ay bekledim sonra hepsini toplab göç idaresine brakdim sonra oturma izin iptal diya masaj galdi telfona eksik evrak dediler 10 gün içinde ıstanbulden çıkma kararı aldım sinirde para cezası çıktı yanimde para yoktu ödemadim deport dedi kaç sane deport olmuşuz yardamci olurmusunuz

  Cevapla
  • Av. Serdarhan Topo
   18 Ocak 2019 21:32

   Merhaba Dile Hanım,

   Evraklarınızı süresinde hazırlamanız gerekmekteydi. Para cezasını ödememeniz ise giriş yasağı konulmasına sebebiyet vermiş olabilir. Uzman bir göç hukuku avukatı ile işlemlerinizi yürütüp Türkiye’ye legal olarak geri dönmeniz gerekir.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • Merebalar Bı arkadaşımız azerbaycan vatandaşı şartlı gırısi ıhlal edıb türkiyede cıkıs yapsa deport olacaq nasıl yardımcı olursunuz ?

  Cevapla
  • Av. Serdarhan Topo
   22 Ocak 2019 21:49

   Merhaba Aynura Hanım,

   Arkadaşınız her halükarda Türkiye’ye legal giriş sağlamak zorundadır. Deportunu durdurmak mı yoksa yasal girişini sağlamak mı daha doğru olur, bunu arkadaşınız ile durumu analiz edip öğrenebilirsiniz. Ayrıca deport (sınırdışı) kararlarının durdurulması konusunda uzman bir avukata danışmanız faydalı olacaktır.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • qurbanov r.
  24 Ocak 2019 22:06

  Selam ben azreiyim ben türkiyede kaldım 9 ay ailemle 4 kişiyiz iki çocuğum ben ve eşim oturum iznimiz iptal geldi diye kara yoluyla çıkış yaptıq amma para cezası ödüyemedik paramız olmadığı için şimdi 4 ay geçmiş yeniden giriş yapmaq isdiyoruz amma ceza ödeyerek giriş yapa bilirikmi deport olsada ceza ödesek giriş ola bilirmi lütfen cevap verin

  Cevapla
 • Selam beni deport etiler nisanlim turkiyede eyer o bakuye gelip konsoloslulta evlenirsek turkiyeye geri done bilirmiyim,ikamet bas vurusunda buluna bilirmiyim

  Cevapla
  • Av. Serdarhan Topo
   12 Şubat 2019 13:23

   Merhaba Lale Hanım,

   Hakkınızda konulan giriş yasağının kodunu bize iletirseniz deportunuzun kaldırılması için yol haritanızı çıkarabiliriz.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • Merhaba ben bu yil agustosda Türkiye’de fazla kaldigim için para cezasi aldim. Cezani ödemedim için deport aldim. Bana verilen deportun kaç süreliyine olduğunu nasil öyrene bilirim ve bu deportu nasil kaldira bilirim.

  Cevapla
  • Av. Serdarhan Topo
   18 Şubat 2019 20:30

   Merhaba Tural Bey,

   Deport cezanızı ve giriş yasağı konulup konulmadığını avukatınız aracılığıyla dilekçe ile öğrenebilirsiniz.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • Hayirli gunler turkiyede vizesi olup yada 90 gun kalma hakki olup o esnadana GÙNÙ bitmeden sinir disi olan yabanci uyruklu vatandaşlar para cezasi òdùyolarmi ‘ve sinir disi oldugu yil zamani bitince otomatik kalkiyomu grişi hayirli gunler dilerim tesekkur ederim Iyi çalismalar dilerim

  Cevapla
  • Av. Serdarhan Topo
   19 Şubat 2019 21:10

   Sayın Arsen,

   Sadece fazla kalınan süre için para cezası ödenmelidir.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • Nişanlım Kırgızistan vatandaşı 1 gün geç gitmesinden dolayı deport yidi ve geri nasıl Türkiye ye giriş yapabilir ve ne kadar para cezası öder

  Cevapla
  • Av. Serdarhan Topo
   19 Şubat 2019 21:13

   Merhaba Mehmet Bey,

   Nişanlınızın Türkiye’ye geri dönmesi için legal bir giriş sağlaması gerekmektedir. Bunun için varsa giriş yasağının kaldırılması gerekmektedir. Dilerseniz konu hakkında yabancılar avukatlarımızdan destek alabilirsiniz.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • Merhaba ben nuri deportum bugün 5sene oldu şimdi geri donebilirmiyim yoksa 5seneden sonra 3ay beklemem lazımmı saygılar yardamci olursanız sevinirim

  Cevapla
  • Av. Serdarhan Topo
   19 Şubat 2019 21:15

   Merhaba Nuri Bey,

   Deport sürenize dosyanızdan bakıp buna detaylı yorumda bulunabiliriz.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • Merhaba ben ikamet izni almuştim ama tarixi bittiğina 6 ay oluyor ceza nekadar ola bilir

  Cevapla
  • Av. Serdarhan Topo
   22 Şubat 2019 22:32

   Merhaba Murat Bey,

   Deport ceza paranızı hudut kapılarından hesaplattırabilirsiniz.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • Merhaba benim arkadasim deport oldu 1 yil zamani doldu simdi ise gumrukte 5 yil diyorlar para cezasi da var fakat cezasini odemek icin musade de etmiyorlar acaba orda ceza gorundugu icinmi deport 5 yil gorunuyo

  Cevapla
 • merhaba ben Ermenistan vatandasim 3 yil once deport oldum yasal bi sekilde girme sansim vardmi

  Cevapla
 • merhaba 2011 de eşim istanbulda bir mekanda normal oturuyorken kimlik kontrolunde polısler mekandakı butun yabancıları aynı keseye koyup deport etmısler ve esım le moldovyada tanısıp evlendık boyle bır sıkıntımız var nasıl yardımcı olursunuz bu deporta itiraz edebılırmıyız

  Cevapla
 • merhabalar benim kiz arkadasim uluslararsi koruma statusunde basvuru yapmis ve yasal yollarla turkiyeda kaldi. fakat 3 kez ust uste imza atmamasi sebebiyle, uluslararasi koruma statusu kaldirildi. bir multeci dernegi araciligiyla idari mahkemesinde dava acildi fakat kaybettik ve dosyayi kapandi/// sonrasinda da sinir disi edilme kararina karsi dava acildi yine kaybettik. simdi anayasa mahkemesi de tedbir karari almaz ise, sinir disi kararinin kesinlesecegini ogrendik. boyle bir durum olur ise, bunun iptali icin bir dava acabiliyor muyuz? bizim sinir disi kararinin kaldirilip tekrar ulkeye girmek icin hangi kosullar aranmaktadir? tesekkurler.

  Cevapla
 • Merhabalar
  Tc.vatandasiyim Irak bagdat da 2013 senesinde vizem gectiginden deport yedim deport surem 6 yil olmus ama halen deportum kaldirilmamis gitmem gerekiyo gerekki yerlere basvurdum sonuc alamadim nasil yardimci olabilirsi z acaba

  Cevapla
  • Topo Hukuk Bürosu
   18 Temmuz 2019 15:04

   Merhaba Bilgi Hanım,

   Deport sürenizin dolması halinde Türkiye’ye girişiniz sağlanabilmektedir. Dilerseniz sorgulama yapabiliriz.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • Merhaba ben 2016 senesinde deporte olmuştum sebebi öğrenci olarak gelip vize vakitin bitme sebebiyle olmuştu şimde bunu nasıl kaldıra biliriz uçakla gelip havalimandan ceza parandi ödersin gibi şeyler söylendi doğrumu yardımcı olabilirmisiniz acaba allah razı olsun

  Cevapla
  • Topo Hukuk Bürosu
   1 Mayıs 2019 17:46

   Sayın nuknay,

   Deportunuzun sorgulanması için öncelikle il göç idarelerinde işlem yapılması daha sağlıklı olacaktır. Ardından yol haritanız belirlenebilecektir.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • Merhaba. Babam istanbula taşındı bundan 10 sene önce. 8 yıldır Azerbaycana girmiyor. Ve deport edilip edilmediğinden korktuğu için Azerbaycana gidemiyor. Süresi aştığı için deport sayılıyor mu?

  Cevapla
  • Topo Hukuk Bürosu
   1 Mayıs 2019 16:12

   Merhaba Bora Bey,

   Azerbeycan’dan deport cezası ile ilgili oradan bir avukat ile görüşmeniz iyi olacaktır. Hukuk büromuz sadece Türk hukukuyla ilgilenmektedir.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • Merhaba avkatbey
  ban özbekistan uyruklıyım turkiyede uluslararası korumadaydım kendi isteğimle red etdim pasaportumu yenileyıb tekrar galmek için turkiyeden çıkış yaptım ama göç idaresi bana 1 ay içinde geri gelib öturma izin alman şart dediler 1 ay içinde galmezsen sınır dışı kararı çıkacak dediler şimdi ben sağlıktan dolayı 1 içinde giriş yapamadım 1ay 1 hafta geçtı deport olduysam deport kaldırılabilecek imkanı varmi

  Cevapla
  • Topo Hukuk Bürosu
   1 Mayıs 2019 16:08

   Merhaba Nesibe Hanım,

   Giriş yasağınızın kaldırılması için öncelikle olup olmadığının tespiti gerekmektedir. Deport cezanızı sorgulamak için yabancılar konusunda uzman avukat ile iletişime geçebilirsiniz.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • azeri arkadasim var turkiyede izinsiz calistigi sinir disi edildi cikarken para cezasini odedi 1 sene giris yasagi koydular fakat suresi doldu simdi turkiyeye gelirse sinir kapisinda 1 sorun yasarmi Turkiyede ogrenci ?

  Cevapla
  • Topo Hukuk Bürosu
   13 Mayıs 2019 12:53

   Merhaba İrem Hanım,

   Arkadaşınızın giriş yasağı süresi dolduysa ülkeye geri dönebilir. Hatta giriş yasağı süresi dolmamış olsa bile bizim tarafımızdan gerçekleştirilebilecek işlemler ile de dönebilir.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • Merhaba. Ben Deport olmuştum bir ay önce yani ceza parani ödemedim ondan. Peki Bu ay içi Türkiye giriş yapsam sadece ceza paramı ödemeye olur mu? Bi de tahdit Ç116 kodun kaldırma şansı varmi?

  Cevapla
  • Topo Hukuk Bürosu
   17 Mayıs 2019 11:03

   Merhaba Alina Hanım,

   Deport ceza paranızı ödemediğiniz için giriş yasağı konulur 5 yıl. Bunu kaldırmak için büromuz ile iletişime geçebilirsiniz. Kısa sürede legal olarak girişinizi sağlayabiliriz.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • Iyi günler Beni.yegenlerim azerbaycan vatandasi 13 ve 15 yaşında 2 sene once fazla kaldiklari için para cezasi yazmışlar ama ödememişler şimdi sinir kapisini geçse para cezasini odeyip gecire bilirmiyiz acaba yoksa deport vurmuslarmi acaba 2 sene once biri 11 diğeri 13 yasindaydi cocuklara deport olurmu cevaplarsaniz sevinirim iyi günler dilerim.

  Cevapla
  • Topo Hukuk Bürosu
   22 Mayıs 2019 16:53

   Merhaba Peri Hanım,

   Cezayı ödemeden çıktıysanız giriş yasağı konulmuştur. Bunu kaldırmak için gereken işlemleri sağlayabiliriz.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • Mrb bi bayan mülteci ile tanıştık 3 ay sonra bu tekrar ülkesine ailesi ile gitti unutamadık tekrar kaçak yollardan geldi evlendik göçmen dairesi çıkış yapıp vize alması gerekli dedi çıkış yaparken cezasını ödedik ama şimdi tekrar giremiyor sıkıntı neden lütfen yardımcı olun geri geldiği için mahkeme durumu vardı Red kararı almıştık mülteci olarak değil vize akarak giremiyor acaba sıkıntı mahkemede mi ama mahkeme kapatildi red karari aldık .yoksa cezayı ödedik ama ilk ülkesine giderken ilk gidişte ödememiş olabilirlermi yada sıkıntı göç idaresinde mi kime gideceğimi de bilmiyorum sorun nerde onuda bilmiyorum tekrar gidip Havaalanı polisine sorsak onlar bilir mi yada ödeme yapsak gelebilir mi lütfen cevap atın teşekkürler

  Cevapla
  • Topo Hukuk Bürosu
   3 Haziran 2019 13:34

   Merhaba Ali Bey,

   Deport yani sınırdışı kararlarının iptali ile ilgili yıllardır çalışan bir hukuk bürosu olarak şunu belirtebiliriz; ceza paranızı ödemeden çıktıysanız giriş yasağı konulacaktır. Giriş yasağının neden konulduğu ile ilgili dilerseniz araştırma yapabiliriz.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • Merhabalar, hayırlı Ramazanlar.
  Ban Tacikistan uyruklu, faizli döviz borçlardan dolayı 13 sene kaçak kaldım…
  Sınır kapılarda cezamı (9.257TL) ödedım ve dekontu elimde, istersen 10 gün sonra şartlı giriş yapabilirsin dediler.
  Ama pasaport kontrölünde yakalandım. Hakkımda yakalama emri varmış…
  Kısaca: ~05.2013’de gsm hatımı calıntı telefona takmışım, alakam yok bu işe, bir sayar satıcının telefonu idi…
  07.05.2019’de Mahkeme oldu, ifademi verdım, temize cıktım. Hakim şimdi bir sorun yok ve yakalama emrinı enfaz edildık dedi. Verdığı evraklar elimde dir, ve 18.06.2019’de bir duruşma daha var gibi görünüyor…
  Göç idaresinden giriş yasağım olduğunu öğrendik…
  Ailem Türkiyede yasal kalıyorlar, türk akrabalarımız da var.
  Süresı dolmuş evraklarımı düzeltıp Türkiye’de iş kurmak amacı ile çıkış/giriş yaptım…
  Nasıl çözebiliriz bu işi?
  Saygılarımla

  Cevapla
 • Merhabalar.Ben Türkiyede universite eğitimi görüyorum.Şu an 5 sınıftayım.İlk 4 yıllık oturma izinim geçen sene kasım ayında süresi doldu.Kış tatili için memleketime( Azerbaycana) giderken gümrük kapəsında bana 350 tl para cezanızın olduğunu ve ödemezseniz deport olacaksınız diye uyarıldım.Ama üstümde paranın olmaması ve uçaka acil binmem zorunlu olduğu için deport olmayı tercih etdim.Şu önümüzdeki dönem Tekrar Türkiyeye dönmek istiyorum.Universitede kayıtım bulunuyor.Acaba öğrenci belgesini konsolosluğa verirsem deport cezasını kaldırılarmı?

  Cevapla
 • Karim deport oldu ban Türkiye de kaldim kaç sene deport oldugunu hava Limanidan ogrene bilermiy gitsam bman

  Cevapla
 • Hocam iyi günler.Ben Turk vatandaşıyım.2017 ağustosta kirgizistana gittim.Surem 3 aydı ben 4.5 ay kaldım.45 günlük cezamı manas havaalanında yatıracaktım fakat turkiyedeki gibi cezalar havaalanında yatmıyormuş.Biskekte yatıyormuş bilmiyordum.Oradaki görevliye anlatmaya çalıştım anlamadı sanirim.Galiba deport oldum.Bu deportu nasil kaldırabilirim.Hic bir şucta işlemedim.Benim acilen Kirgizistana gitmem lazım.Kirgiz konsolosluğunu aradım biz göremeyiz dediler deport olup olmadığını.Bana yardımcı olabilirmisiniz.

  Cevapla
  • Topo Hukuk Bürosu
   4 Temmuz 2019 14:40

   Merhaba Kadir Bey,

   Söz konusu deport cezası eğer Kırgızistan’dan verildiyse oradaki avukatlara ulaşmanız gerekmektedir.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • Iyi gunler ben fuhustan deport olan yabancilarin kac sene giriş yasagi oldugunu soracaktim yardimci olursaniz sevinirim

  Cevapla
  • Topo Hukuk Bürosu
   16 Temmuz 2019 08:54

   Merhaba Erhan Bey,

   Fuhuştan deport şeklinde net bir giriş yasağı süresi bulunmamaktadır. Giriş yasağının süresi göç idaresi görevlilerince belirlenmektedir. Bu açıdan sorgulama yapmak en doğrusu olacaktır.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • Merhaba ben yurt dışından geleli 5 sene oldu kimlik başvurusunda bulunduk ailece ama başvurmadan önce oturma izninin suresi doldu ve bize dedilerki ki kimlige başvurduysanız oturma iznini yenilemeye gerek yok ve yaklaşık bir senedir kimlik gelmedi ve oturma iznimiz yok bu durumda deport yermiyiz yoksa kimlik alabilirmiyim bu işin sonucu ne olur acaba teşekkür ederim

  Cevapla
  • Topo Hukuk Bürosu
   24 Temmuz 2019 12:50

   Merhaba Ruslan Bey,

   Vatandaşlık başvurusunda bulunurken geçerli bir ikamet izni sahibi olarak başvuru yapmanız gerekmektedir. Burada yasal olarak kalmanızı bir hukuki sebebe dayandırmalısınız. Aksi takdirde deport kararı verilebilecektir.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • Selam benim bir arkadasim var azeri turkiyede 1 yildir kalmis simdi cezayi odeyip sonra yeniden donmek isdiyor ama azerbaycana donerse 3 kalmasi gerekiyormus acaba gurcistana girib geri donse oluyormu oyle bilgilendire bilirmisiniz acaba?

  Cevapla
  • Topo Hukuk Bürosu
   24 Temmuz 2019 12:44

   Merhaba Abbas Bey,

   Arkadaşınızın giriş yasağı var mı yok mu öncelikle onu sorgulamak gerekir. Konuyla ilgili bize bilgi verirse yardımcı olabiliriz.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • Merhaba benim bir arkadasim Türkiye’den veze suresi bıttıye ıcın ceza parasini odamadan sinir dişi edildi şimdi Türkiye’ye gelmesi için ne yapmali

  Cevapla
  • Topo Hukuk Bürosu
   9 Ağustos 2019 16:07

   Sayın Farangiz,

   Ceza parasını ödemediyse aynı zamanda giriş yasağı da konulmuş olabilir.

   Dilerseniz konuyla ilgili bizden hukuki yardım alabilirsiniz.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • Merhaba iyi gunler ben 1hafta once polis tarafindan ali koyuldum İstanbulda beni Erzincan goturup orda bir Terke davet karariteblig formu verdiler 15 gun icinde ulkeyi terk etmemi istediler ama deport etmediler
  bir de Erzincan Valiligi tarafindan Cikis izin belgesi verdiler.
  ben nasil yeniden kimlik cikarta bilirim lutfen bana yardimci olun

  Cevapla
  • Topo Hukuk Bürosu
   9 Ağustos 2019 15:47

   Merhaba Zamin Bey,

   Terke davet kararı verildiyse ülkeyi süresi içinde terk etmeniz gerekmektedir. Ancak ülkenize döndüğünüzde can veya mal güvenliğiniz tehlikeye girecekse veya yasada belirlenen diğer şartlar mevcutsa burada kalabilirsiniz.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • Selam ben Azerbaycan vatandaşıyım geçen sene ekim ayında yenilemem gereken öğrenci ikametimi yenilemedim ve 1 sene vize ihlalim oldu yakında çıkış yapacagim ve ödeme mümkün olmayacak cezamı. okul kaydımı yenileyerek öğrenci belgem ile tekrar cezamı ödeyip ülkeye dönmem mümkün müdür? teşekkür ederim

  Cevapla
  • Topo Hukuk Bürosu
   15 Ağustos 2019 12:54

   Merhaba Sabina Hanım,

   Vize ihlali cezasını ödeyerek ülkeye geri dönmeniz mümkündür. Yasal işlemleri takip ederek hareket etmelisiniz.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • Merhaba Ozbekistan vatandasiyim turkiyadan deprt deport oldum 4 tane tehdit kodum var nasil gelabiliriim

  Cevapla
  • Topo Hukuk Bürosu
   19 Ağustos 2019 11:43

   Merhaba Nafisa Hanım,

   Tahdit kodlarınızı bize iletebilirseniz deportun iptal edilip edilemeyeceği ile ilgili size bilgi verebiliriz.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • Meraba Ben Turkmenistan vandandası 6 sene once Türkye vardon orada oturma iznim ve çalışma iznim yoktu sonra kendim isteğimle geri dondum Turkmenistana ve havakimanïnda 180-190 lira borcumu odedim simdi gelmek istiyorum gelebilirmiyim ben

  Cevapla
  • Topo Hukuk Bürosu
   19 Ağustos 2019 11:26

   Merhaba,

   Deport cezasını ödediyseniz ve yasal sorununuz yoksa gelebilmeniz gerekir. Yine de bir kontrol edip dosyanızla ilgili bilgi verebiliriz.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • Merhaba arkadasim 2008 yilinda turkiyeden deport olmus memleketi turkmenistana gidip bir evlilik yapmis pasaportu ‘ve soyadi degismis daha sonra yine turkmenistanda bosanmis ama bosandigi kocasinin soyadinin oldugu pasaportla turkiyeye 2009 da giris yapmis 2009 Dan Beri turkiyede yasiyor ikamet.izni nasil alabiliriz

  Cevapla
  • Topo Hukuk Bürosu
   5 Eylül 2019 14:06

   Merhaba Baran Bey,

   Aynı kişi farklı pasaportla giriş yasağı olmasına rağmen Türkiye’ye giriş yaparsa ileride ciddi sıkıntılar doğabilmektedir. O yüzden Türkiye’de legal olarak kalmanızı sağlamak gereklidir. Dilerseniz deportu kaldırmak için işlem yapabiliriz.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • Türkiyeye giriş 2009. TC vatandaşi oğlum 2010 doğumlu. 2015 resmi evlilik yaptim. 2019 çikiş yaptım. Cezayi ödiyemedik. Şu an özbekistandayim. Oğlum yanimda. Okul başlandı. Nasil geri giriş yapabilirim. Teşekkürler

  Cevapla
  • Topo Hukuk Bürosu
   11 Eylül 2019 11:09

   Merhaba Madina Hanım,

   Ceza ödemediğiniz için giriş yasağı konulmuş olma ihtimali yüksektir. Dilerseniz deport cezası sorgulama işlemi yapıp yasağı kaldırabiliriz.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • merhaba ban uzbek vatandaşıyım bir kardişim mamlakita dönarkin havalimanında cezayi ödamadan çıktı 5 sanata deport oldu şimdi turkiyaga galmak istiyor deportni nasıl qaldira biliriz yani bunin için ne yapmalıyım uncadan taşakur edirim

  Cevapla
 • Selamun Aleykum 2006 11 ay griş tarihi ve bu gune kadar kaçak ne kadar ceza parasi odenir? lutfen cevap beklyorum

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

* Telefon numaranız yayınlanmayacaktır.

Menü