4.6
(37)

Eski sevgilim şantaj yapıyor diyor ve eski sevgilinizin elindeki görüntülerin silinmesi mi istiyorsunuz? Eski sevgiliyi savcılığa şikayet etmek istiyor fakat görüntülerin yayılmasından mı korkuyorsunuz? Siz de eski sevgilimde fotoğraflarım var, eski sevgilim fotoğraflarımı yaydı, eski sevgilim videolarla beni tehdit ediyor diyorsanız yazımızı okumanızda  ve konu hakkında gerekli önlemleri almanızda fayda var.

Eski Sevgilinizdeki Çıplak Fotoğraflarınızın ve Videolarınızın Silinmesini Mi İstiyorsunuz?

Eski sevgilimde çıplak fotoğraflarım var ve diyorsanız tedirgin olduğunuzu biliyoruz ve tedirgin olmak konusunda da  haklısınız. Çalkantılı biten gönül ilişkileri sonunda kötü niyetli taraf tehdit edebilmekte, istediği davranışı yaptırabilmek için şantaj veya tehdit yoluna başvurabilmektedir. Eski sevgiliye şantaj yapan kimseler Türk Ceza Kanununca düzenlenmiş şantaj suçunu işlemektedirler. Eski sevgiliye şantaj mağduru kimseler avukata başvurmaktan çekinmemelidir. Hukuki süreci başlatmak için bir ceza hukuku avukatına başvurmak mağdur için süreci kolaylaştıracaktır. Bununla beraber mağdur kendisine şantaj yapan eski sevgilinin kimliğini bildiğinden ötürü faili belirlenmiş olacaktır. Böylece eski sevgiliye şantaj yapan failin bulunması ve cezalandırılması süreci hızlı ve kolay gerçekleşecektir.

Eski Sevgilimle (Videomu Youtubeye eklemiş) Önceden Yaptığımız Videoyu Youtubeden Kaldırabilir Miyim?

Eski sevgilim videolarla beni tehdit ediyor, eski sevgilim videomuzu Youtube’a yüklemiş ve silmiyor diyorsanız ne yapmanız gerekir? Hangi adımları uygulamalısınız? Eski sevgiliniz tarafından size ait çıplaklık içeren ve müstehcen videolar Youtube’a yüklenmiş ve nasıl kaldıracağınızı bilmiyorsanız internetten video kaldırma konusunda uzman bir bilişim avukatına başvurmalısınız.. Topo Hukuk Bürosu uzman bilişim hukuku avukatları sizlere internetten ve Youtube’dan video kaldırma hizmeti vermektedir.

Eski sevgiliniz videonuzu yüklemiş ise ne yapabilirsiniz? İlk olarak eski sevgilinizle iletişime geçerek videoyu kaldırmasını talep etmelisiniz. Şayet eski sevgiliniz Youtube şifresini unuttuysa şifreyi geri alma işlemlerini gerçekleştirerek hesap kurtarma sağlanabilmektedir. Bu sayede hesabını tekrar açan eski sevgiliniz videoyu silebilecektir. Fakat Youtube’a videoyu eski sevgilim yükledi ve kaldırmıyor diyorsanız ya da Youtube hesabına erişemiyorsanız şunları yapmalısınız:

 • Youtube video kaldırma işlemlerini başlatmalısınız. Yayınlanmış olan video Topluluk Kurallarını ihlal eden müstehcen içerik kaldırma çıplaklık barındırıyorsa Youtube’a şikayette bulunmalısınız. Sonuç alamamanız durumunda yasal bildirimde de bulunabilirsiniz.
 • Eğer eski sevgilinizin veya sizin şifresi unutulmuş hesapta bulunan videoları şikayet ederek kaldıramadıysanız yasal yollara başvurmanız gerekmektedir.

Youtube video kaldırma işlemleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek için YouTube video kaldırma adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

Takıntılı Eski Sevgilim Fotoğrafımı Yaydı ve Ailem ile Tehdit Ederek Şantaj Yapıyor

İlişkilerin sona ermesinin ardından eski sevgiliye şantaj ve tehdit durumuyla oldukça fazla karşılaşmaktayız. Eski sevgili tehdidi dediğimizde çoğunlukla müstehcen ve çıplaklık içeren fotoğraf video gibi görüntülerle karşılaşırız. Takıntılı eski sevgili bu görüntüleri yaymak, ailenize göndermek, videoları internete koymak vb. tehditler ile bir çıkar sağlamaya çalışır. Kötü niyetli eski sevgili yaptığı bu şantajla ya maddi kazanç sağlamayı ya da manevi olarak sizleri zarara uğratmayı amaçlamaktadır. Eski sevgili şantajı mağduru bu noktada telaşa kapılır, korkar ve görüntülerin ortaya çıkması ihtimalinden dolayı endişe duyar. Fakat yapılması gereken kesinlikle bu şantaj ve tehditlere boyun eğmemek ve şantaj yapan eski sevgili hakkında bazı yasal prosedürleri takip etmek olmalıdır.

İnternet yoluyla şantaj suçu bilişim hukukunu ilgilendiren bir konudur. Eski sevgili rahatsız ediyorsa, görüntülerinizi yaymak ya da ailenize iletmek ile şantaj yapıyorsa bireyler derhal bir bilişim avukatı ile iletişime geçmelidir. Fakat kişiler yanlış bir adım atarak şantaj yapan eski sevgili ile konuşarak anlaşmaya çalışmaktadır. Kesinlikle fail ile iletişime devam edilmemeli ve en kısa zamanda uzman bilişim avukatı ile hukuki yollara başvurulmalıdır. Bu yol her zaman savcılık şikayeti gibi bir yol olmamakta, bazen şantaj suçlarıyla ilgili uzman olarak çalışan Topo Hukuk Bürosu’nun uyguladığı özel hukuki teknikler ile eski sevgili şantajının sonlandırılması amaçlanmaktadır.

Sürekli Mesaj Atarak Rahatsız Eden Eski Sevgilimin Tacizlerinden Kurtulmak için Nasıl Bir Yol İzlemeliyim? 

Topo Hukuk Bürosu sizler için rahatsız eden eski sevgiliden kurtulma önerileri oluşturdu. Bu önerilere geçmeden önce belirtmek gerekir ki; ilişki sürecinde ihmalkar davranışlarda bulunmamak eski sevgilinin şantaj yapması davranışının önüne geçebilmektedir. Peki eski sevgili rahatsız ediyorsa nasıl davranmalı hangi adımları uygulamalısınız?

Takıntılı eski sevgiliden kurtulmak için size yapılan şantaj ve tehdide karşı bazı durumlarda suç duyurusunda bulunmak gerekir. Mağdur genellikle aile bireylerinden çekinmekte ve şantajı açığa vuramamaktadır. Bazı durumlarda ise eski sevgili açık resimlerin ve videoların mağdurun yakınlarına göndereceği tehdidinde bulunmaktadır. Bu ihtimalde direkt olarak suç duyurusunda bulunmak doğru olmayabilir. Büromuzun verdiği diğer bilişim hukuku hizmetlerine göz atmak daha doğru olabilecektir.

İşte Topo Hukuk Bürosu’nun rahatsız eden eski sevgiden kurtulma önerileri:

Eski sevgilim fotoğraflarımı yaydı, videolarla beni tehdit ediyor. vb.  sorunu olan kimseler öncelikle eski sevgilisi ile olan yazışmalarını kaydetmelidir. Yazışmaların dışında her türlü delilin de kaydedilmesi, saklanması mağdurun yararına olacaktır. Örneğin fail, görüntüler karşılığında mağdurdan bir miktar para veya ilişki istemiş olabilir. Bu paranın gönderildiğine dair varsa makbuz vb. kanıtlar da dava sürecinde mağdurun işine yarayacaktır. Delillerin toplanmasının yanında eski sevgiliye şantaj suçunu işleyen fail hakkında hukuki işlemler başlatılmalıdır. Bu noktada alanında uzman bir bilişim suçları avukatı danışmalı ve hukuki süreç hakkında bilgi edinmelisiniz.

Eski Sevgilinin Yaptığı Resimli ve Videolu Şantajın Cezası

Eski sevgilim şantaj yapıyor diyorsanız bunun kanunlarımızda bir suç olarak tanımlandığını ve cezalandırılacağını unutmamalısınız. Eski sevgili şantaj yapıyor ise bu fiil Türk Ceza Kanunu madde 107 uyarınca şantaj suçunu oluşturacaktır. Türk Ceza Kanununa göre “Hakkı olan ya da yükümlü olduğu bir işi yapacağından ya da yapmayacağından bahisle, bir kimseyi kanuna aykırı veya yükümlü olmadığı bir şeyi yapmaya veya yapmamaya ya da haksız çıkar sağlamaya zorlayan kişi” şantaj suçunu işlemiş sayılacaktır. Eski sevgiliyi savcılığa şikayet etmek ile şantaj suçundan açılacak ceza davası neticesinde eski sevgili hapis cezasına çarptırılabilecektir. Bu ceza bir yıldan üç yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adli para cezası olabilmektedir. Kanun koyucu bir kimsenin şeref ve saygınlığına zarar verecek hususların açıklanacağı veya isnat edileceği tehdidinde bulunulması halinde de aynı cezaya hükmolunacağını öngörmüştür. Bununla beraber eski sevgilinin yaptığı şantaj sonucunda manevi tazminat da talep edebilirsiniz.

Topo Hukuk Bürosunun Eski Sevgili Şantajına Karşı Verdiği Hizmetler

Eski sevgilinin şantaj yapması ilişkiyi kendi cephesinde bitirememiş tarafının maddi yahut manevi bir çıkar sağlamak amacıyla yaptığı fiil, işlediği suçtur. Her suçun olduğu gibi şantaj suçunun da bir cezası bulunmaktadır. Hapis ile cezalandırılabilecek olan şantaj, çoğunlukla eski sevgilinin müstehcen görüntülerini ailesine iletme veya internet yoluyla yayma tehdidi olarak karşımıza çıkar.

Topo Hukuk Bürosu eski sevgili tacizi, şantajı ve tehdidi karşısında müvekkillerin mağduriyetini gidermek amacıyla çalışmaktadır. Bu noktada müvekkillerimizin fotoğrafların veya videoların yayından kaldırılmasını mı yoksa failin cezalandırılmasını mı isteyeceği önem arz etmektedir. Eski sevgilimde fotoğraflarım var diyor fakat fotoğrafların yayılmasını önlemek mi istiyorsunuz? “Ailem ve arkadaş çevrem haberdar olmadan görüntülerim silinsin” mi istiyorsunuz? Topo Hukuk Bürosu bilişim hukukunun kapsamına giren bu konularda müvekkillerinin isteği doğrultusunda yol haritasını çizmektedir. Şantaj ve tehdit açısından savcılığa suç duyurusunda bulunmak için verilecek dilekçenin yazımını hukuki ve teknik donanıma sahip avukatları ile gerçekleştirir. Topo Hukuk Bürosu eski sevgiliye şantaj mağdurlarına uzman kadrosu ile profesyonel olarak danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir.

Makale Yararlı mıydı?

Oylamak için yıldıza tıklayın

Ortalama oy 4.6 / 5. Oy sayısı: 37

Henüz oylama yapılmadı

YORUMLAR

46 Yorum. Yeni Yorum

 • meraba eski sevgilim øzel fotolarimi cevreme gønderip beni køtuluyor ayleme søylemekle tehtit ediyordu para istedi santaj yaptigi tek kisi ben degilmisim delilerim var ses kaydida var tehtit ederken avukat araciliyla bassavciya sikayet dilekcesi gønderdik ama benim merak etigim simdi nolucak savci kac gunde cevap verir o sahsa bildirimi gider ønceden sikayet edilmis ve eline bildiri gitmis bildiri giderse delileri saklar ayleme søyler diye endiseliyim piskolejimi bozdu yoksa direk yakalamami cikar avukatim pek bi bilgi vermedi o sahila iletisimimi kestim numarami degistirinve cevreme ulasti

  Cevapla
  • Merhaba Dilara Hanım,

   Eski sevgilinizin size karşı işlediği şantaj suçu normal şantaj suçlarından biraz farklı bir kategoriye sahiptir. Ancak şantaj suçu alanında uzman olarak çalışan bir avukat ile çalışmanız durumunda olumlu neticeler alabilmektesiniz. Bu anlamda şikayet dilekçesinin yazımı, soruşturmanın takibi, şahısla iletişiminizin doğru kurulması zararların ortadan kaldırılmasında önem arz etmektedir. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için bir bilişim avukatına ulaşmanızı tavsiye ederiz.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • Eski sevgilim devamlı arıyor tekrar barışmak istiyor tehdit ediyor ailene fotoğraf atarım diye ne yapmalıyım

  Cevapla
  • Merhaba Beyza Hanım,

   Eski sevgilinizin yaptığı şantaja karşı boyun eğmeyin! Söz konusu görüşme içeriklerini bize gönderirseniz detaylı yol haritanızı çıkarabiliriz.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • evliyim eşimden habersiz arkadaşca biriyle 4-5 sefer kısa görüşmelerim oldu. yakınlaşmak istediğinde irtibatı kestim. fakat şimdi beni arıyor tehdit ediyor. buluşmalarımızda fotoğrafını çektim ve ses kayıtları var diye. benden para yada bir sefer görüşmek istiyor. para verdiğimde kurtulabilirmiyim bilmiyorum ne yapmalıyım.

  Cevapla
 • Konuştuğum çocuk video ve fotoğraflarımla bana şantaj yapıyor. Eğer dediklerini yapmazsam fotoğraflarımı yayınlayacak yayınlamamı istemiyorsan cinsel içerikli konuşucaksın fotoğraf video atıcaksın diyo napıcamı bilmiyorum ailem çevrem öğrenirse beni öldürürler

  Cevapla
 • Eski sevgilim ondan ayrıldıktan sonra tekrar eskisi gibi olmamız için elindeki müstehcen fotoğraf ve videoları aileme göstermekle tehdit ediyor. Tehdit içerikli mesajlar var ben reşit değilim ama o reşit. Bu iş ailem öğrenmeden nasıl çözülebilir ve ücret ne olur?

  Cevapla
 • Merhaba eski sevgilim eski konuşmalarımızın ekran görüntülerini almış aileme göstermekle beni tehtid ediyor ne yapıcam bilmiyorum artık

  Cevapla
  • Merhaba Gamze Hanım,

   Eski sevgiliniz ile yaptığınız görüşmeler özel hayat kapsamındadır. Özel hayat kapsamında olan mesajların paylaşılması suçtur. Ayrıca bunların paylaşılacağı tehdidiyle hareket etmek ayrı bir suçtur. İvedi şekilde bize ulaşıp tedbirlerinizi almalısınız.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • İyi günler eski sevgilim beni onunla konuşmuş olduğum mesajları ekran resmi atıp aileme herkese rezil edeceğini söyleyerek taciz ediyor dahada kötüsü bir gece yarısı evimin önüne geldi ve bağırmaya başladı sokakta tacize girer bu ve beni sürekli arıyor onla asla iletişime geçmiyorum ama evimin önüne geldiğinin kamera kayıtları var ve arama kayıtlarınıda silmedim ama ailem öğrenmemeli üstelik 18 yaşından küçüğüm

  Cevapla
  • Merhaba Eda Hanım,

   Size karşı işlenen şantaj ve varsa cinsel istismar suçu ile ilgili suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca şahsın fiillerini durdurmak için uzman bir bilişim avukatı ile iletişime geçmenizi öneriyoruz.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • Sevgilim tsk da personel buna güvenerek beni tehdit ediyor, ayrılırsak fotoğraflarımizi ailene gönderirim seni öldürsünler diye tehdit ediyor. Öğrenci olduğum için hiç maddi gelirim yok ne yapmalıyım

  Cevapla
  • Topo Hukuk Bürosu
   Topo Hukuk Bürosu
   17 Temmuz 2019 12:00

   Merhaba Canan Hanım,

   Sevgili şantajı olarak adlandırdığımız olayda karşı tarafın şantajlarına taviz vermeyin. Şahsa karşı suç duyurusunda bulunabilir veya diğer yasal yollara başvurabilirsiniz. Unutmayın ki hiçbir şey geleceğinizden önemli değildir.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • İyi günler, eski sevgilimle ayrılalı neredeyse bir yıl olucak ama neredeyse hergün, heryerden de engelli olduğu halde mesaj atıyor ve elimde, abine gider herşeyi söylerim diye bir mesajı da var. Aylarca ne yaptıysam kurtulamadım ve artık instagram dan fake hesaptan benim tüm tanıdıklarıma istek ve mesaj atıyor, yaşım 18 olmadığı için ailemin bilmesini de istemiyorum. Elinde herhangi bir fotoğraf yada başka kanıt yok ama yaşadığımız şeyleri aileme anlatır diye korkuyorum. Kendi başıma yapabiliceğim birşey var mı? Yardımcı olur musunuz

  Cevapla
  • Avatar
   Topo Hukuk Bürosu
   14 Temmuz 2019 14:04

   Merhaba Beyza Hanım,

   Size karşı işlenen şantaj ve varsa cinsel istismar suçu ile ilgili suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca şahsın fiillerini durdurmak için uzman bir bilişim avukatı ile iletişime geçmenizi öneriyoruz.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • Sevgilimle internetten tanıştık ve 5 ay oldu daha hiç görüşmedik ama ikimizde aynı üniversiteyi kazandık 1 ay sonra aynı şehirde olucaz. 5 ay içinde benden çıplak fotoğraf istemişti ama hiç atmamıştım ne yazık kı geçen hafta attım yüzüm gözükmüyor ama yine de korkuyorum yarın bir gün ayrılırsak tehdit ederse beni diye ailemi tanımıyor ama instagramda takip ettiğim kişilere atarsa diye korkuyorum instagramımı dondurdum hemen o gün. onunki de ben de var ama iş uzasın istemiyorum doğrusu bi yol gösterin lütfen bu arada 19 yaşındayım.

  Cevapla
 • Merhaba sevfilimle 6 aydır çıkıyoruz sevdiğini söylüyo bende seviyorum ama ne zaman ayrılsak sürekli beni evime gelmekle tehdit ediyo zorla beni öpmeye kalkmıştı en başta nolduysa ondan sonrası da oldu baya ileriye gittik ama hiçbi zaman ben istemedim sevmeme rağmen ayrılmak istiyorum ama sırf bu tehditler yüzünden elimden bilet felmiyo intihara bile kalkıştım yoruldum gerçekten napmalıyım 18imden küçüğüm

  Cevapla
  • Avatar
   Topo Hukuk Bürosu
   9 Ağustos 2019 13:08

   Merhaba,

   Sevgili şantajına boyun eğmemenizi tavsiye ederiz. İzin vermediğiniz fiiller için şikayette bulunabilirsiniz.

   Saygılarımızla

   Cevapla
  • Eski sevgilimle 2 yıl oldu cikali foto istedi benden,bende o cahil kafasıyla attım,cok korkuyorum,tehdit ediyo,aileme atmakla tehdit ediyo,aileme atarsa eğer ben biterim,yaptı birkere bunu,o zaman kurtarmstm yine,ama yine tehdit ediyo ne olur yardm edin bana napmalym

   Cevapla
 • Merhaba,

  4-5 yildir ciktigim bir sevgilim, tabi oda bende ailemizden herkesi taniyoruz, ikamet ettigimiz yere kadar.

  Baslarda benden ciplak resim istemsti olmaz demistim, ozaman yola devam edemicegni söyledi bende sevdigim icin cahillik edip gönderdim. Her istediginde cektim gönderdim. Daha sonra bunlari aileme göndermekle tehdit edip yeni resimler istedi, benden ona tahrik edici seyler yazmami istedi ve bunlari ben yazmisim gibi bunlarlada tehdit ediyor.

  Evlencektik, cok ciddiydik 5 sene olmus. Ama küfürleri ve evlilige dair hic birseyi alttan almamasi hep kendisinin istekleri ve ailesinin istekleri dogrulstunda bir evlilik istedigi icin anlasamadik. Bu yüzden tehdit ediyor. Diyor ayrildk evet ama ben evlencem sen evlenemezsin, artk kölemsin. Ben aradgmda yazdgmda telefona cikcaksin. Ben dedigim zaman hersey olucak. Bu sekilde suan.

  Ve ne yapacagimi bilemiyorum, ailemin ögrenmemesi gerekiyor kesinlikle böyle görüntülerin var oldugunu.

  Ne yapmalyim?

  Cevapla
  • Avatar
   Topo Hukuk Bürosu
   15 Ağustos 2019 12:45

   Merhaba Hande Hanım,

   Eski sevgililerin bu şekilde şantaj yaptıklarına çokça rastlamaktayız. Kesinlikle taviz vermeyin, size karşı tehdit ve şantaj suçu içerebilecek tüm mesajları saklayın. Aileniz ve çevreniz duymadan konuyu yargıya taşıyabilirsiniz.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • Eski sevgilimden ayrılalı 2 yıl oldu ve ondan ayrıldıktan 1 sene sonra beni tehdit etmeye başladı onu aldatmadığım halde böyle bişey yaptığımı ve elindeki görüntüleri paylaşacağını söylüyor sürekli tehdit içerikli hakaret içerikli mesajlar atıyor fotoğraf istiyor sosyal medya şifrelerimi istiyor vermiyorum ve benden bna aldığı hediyelerin karşılığında benden onları ödemem için para istiyor göndermezsen görüntüleri paylaşırım diyor sizce ne yapmalıyım

  Cevapla
 • Eski sevgilinin aileyi kullanarak şantaj yapması durumunda (taraflar 18 yaşını doldurmuş) mağdur kişinin yasal süreçten önce izlemesi gereken yol tam olarak nedir?

  Cevapla
  • Avatar
   Topo Hukuk Bürosu
   19 Ağustos 2019 10:11

   Merhaba Selen Hanım,

   Sevgili veya eski sevgili şantajı olarak adlandırılan şantaj türünde mağdur kişi yasal süreçten önce ekran görüntüsü, tanık, faille ilgili kimlik ve iletişim bilgileri gibi detayları toplayıp uzman bir bilişim avukatına başvurmalıdır.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • Merhaba aynı durum bendede var bundan 1 buçuk sene önce eski sevgilimle ayrıldık ve ben başka birisiyle evlilik yaptım eski sevgilim eşimin ve benim instagram hesaplarına istek atarak beni rahatsız etmesi ve benim diğer instagram hesabımdan bana msj atarak beni taciz ve tehdit zoruyla bana kamera açtırarak resmimi çekmesi ve açık resim isteyerek ben yok dedikçe beni ailemle eşime söylerim resimleri atarım diyerek zorla bana açık resimlerimi istedi ve resimlerimi telefonuyla ekran resmî olarak çekti ve bende çok korkuyorum ne yapmam lazım eşimede söyleyemiyorum çünkü korkuyorum ne olur yardımcı olurmusunuz

  Cevapla
 • Merhaba bende böle bişeyle karşı karşıyayım eski sevgilimle bişeyler yaşadık elinde fotoğraflarım var ve ben yeni biriyle konuşuyorum sözlenmek üzereyiz ama eski sevgilim yeni sevgilime benim fotoğraflarımı attı ve iftiralarda bulundu eğer ki sözlenirseniz sevgilini öldürürüm diyede tehdit etti ne yapabalirim yardımcı olur musunuz

  Cevapla
 • Merhaba, birşey sormak istiyorum,benim eski bir arkadaşım benle ilgili kimsenin özellikle ailemin bilmemesi gereken birşeyi benim tarafımdan öğrendi ve daha sonra ben bu şeyi ona telefonda söylerken benim haberim yokken ses kaydına almış ve beni tehdit ediyor bu kaydı aileme ve çevremdekilere dinletmekle tehdit ediyor, onun yaptığı suç mu acaba hukuki olarak yapabileceğim birşey var mıdır?

  Cevapla
 • merhaba. Erkek arkadaşımla 7 aydır birlikteyiz. o rizede ben istanbulda yaşıyorum. Oyun vasıtasıyla tanıştık ve görüşmeye istanbula geldi. istanbula geldiğinde cinsel münasebetimiz oldu. daha sonra aşırı kıskançlıklarından dolayı kavgalar etmeye başladık beni bir dakika bile rahat bırakmıyordu. ailemle aynı evde olduğum insanlarla bile görüşemez oldum. ayrılmak istediğimi söyledim. ayrılmak istediğimi söylediğimde çılgına döndü küfürler hakaretler etti. herşey daha da kötü gitmeye başladı. görüştüğümüzde çektiğimiz müstehcen fotoğrafları aileme akrabalarıma arkadaşlarıma atarak beni insan içine çıkaraya yüzüm olmayacağını söylüyor. her günüme tehditlerle uyanıyorum. okula gidiyorum sınıfta yanıma erkek oturdu mu diye devamlı görüntülü arıyor yada fotoğraf istiyor. en fazla 20 dk telefona bakmazsam küfürler ve tehditler başlıyor. geçmişte uyuşturucu kulanmış ve klinikte tedavi görmüş. sebebini hatırlamıyorum ama bir süre hapise girmiş. ne ailesini ne kendi hayatını hiç bişeyi önemsemiyor. ve beni evlenmeye zorluyor. buna bir süre dayandım fakat artık dayanamıyorum. bütün yaşadıklarımı annem ile paylaştım. babamın veya yakın çevremin hiç bişey öğrenmemesi gerek babam ailem çok sıkı çok tutucular. babam beni en iyi ihtimalle reddeder. en kötü ihtimal zaten belli öldürür. erkek arkadaşım evimi nerde oturduğumu ve nerde okuduğumu benim hakkımda bütün bilgiye sahip. önceden sadece şantaj yapıyordu artık direk ailemin karşısına çıkmakla beni tehdit ediyor. alkol uyuşturucu vs herşeyi kullanan biri aileme zarar verecek olmasından korkuyorum. bana bi yardım eli uzatırmısınız. çok çaresizim.

  Cevapla
 • eski sevgilim güvendim ayrıldık tekrar güvendim ve çıkmaya başladık ona 1309 tl para gönderdim oda bana telefon gödnericekti gönderdi ama eski böyle işlemcisi yavaş vs neyse ben onu kargo ile ona tekrar gönderdim kagıtları var, para gönderdigime dair dekontumda var, bana geri paramı göndermedi ve beni tehdit ediyor bana kendini kanıtlicaksın diyor paramı göndermesi için benden resimler istedi ve ben attım simdi 3700 civarı daha para istiyor ona borcum varmış öyle diyor her aradıgında beni, kargoyla gönderdigimde evimin adresi yazıyordu beni ailene ulaşacagım seni rezil edicem fotoları resimelri gönderecegim dedi arayıp paramı gönder dedi neyapacagımı bilmiyorum parayı geçtim ailem var işin içinde, neyaparsın kendimi satarsın o parayı tamamla diyor
  beni hep farklı nuamralardan arıyor o numarada üstüne degilmiş birtek işyerinini adresini ve adını soyadını biliyorum oda gerçekse tabi

  Cevapla
  • Avatar
   Topo Hukuk Bürosu
   8 Kasım 2019 12:02

   Merhaba Betül Hanım,

   Para göndermenizi asla tavsiye etmiyoruz. Eski sevgili şantajı yapan kişiye para göndermek taviz vermek anlamına gelmektedir ve kötü sonuçları olabiliyor. O yüzden yasal yollara başvurmanızı tavsiye ederiz.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 • Eski sevgilim elindeki fotoğrafları aileme göstermekle tehdit ediyor bu olayı aileme duyurmadan hukuki yollardan halletmemin bir yolu var mı

  Cevapla
 • merhaba avukat tutum santaj ve tehtide ugradim benimle birlikte iki kiz daha var ayni sahis ucumuzlede ugrasiyor cevremize foto atip bizi rezit ediyor instagramimi kirdi beni tehtit edrrken ses kaydi aldim delilerim var avukat savciya gønderdi yurtdisinda oldumuz icinmi bilmiyorum hala sonuc yok bekliyoruz avukatim geri dønerim dedi mesajimi gørdu dønmedi uc gun sonra bikere daha mesaj atim okumadi hala geri dønmedi normalmi nasil kurtulabiliriz biz yurdisindayiz santajci turkiyede avukati turkiyeden tutum hala bu sahis devam ediyor cevremize mesaj atmaya bizi køtulemeye tehtit ederken ses kaydi aldim delileri gønderdim santaj davasi nekadar surer hala savciyi bekliyoruz avukat øyle diyordu mesajima gene cevap vermese ne yapmaliyim neden cevap vermiyor bilmiyorum olay2018 de oldu biz uc bayan olarak bu kisiden nasil kurtuluruz avukat tutmadan ønce nette sikayet etim sorguya alindi ama delileri gøndermemistim yapmadim dedi telfonuna bakilmis bisey yok denildi ama hala var sakliyor da øncedende yazmistim size hala devam ediyor nekadar surer bu durum normalmi

  Cevapla
 • Merhaba. Almanyada yasiyorum o turkiye de yasiyor 2016 dan beri cikmaya basladik ama surekli kavga etmekten soguma geldi bana bir yil once beni yollarda rezil etti santaj yapiyor tehdit ediyor ayrilirsan benden seni rezil ederim ailene soylerim onlarda bilsin kizlari ne oldugunu oldursunler onlar benimle ya iyi olursun yada olene kadar boyle siddet uyguladim daha beterini yasatirim diyor videolar fotograflari gosteririm diyor artik psikolojim inanilmaz bozuk intihar etme durumuna geldim normal hayatimi surduremez hale geldim benimle ya iyi gecineceksin yada bundan sonra olene kadar boyle savasicam seninle diyor ne yapmaliyim lutfen yardim edin ailen arkdaslarim vs hic kimseye gidemiyorum elim kolum bagli yurt disindayim hala beni elinde oynatiyor cok caresizim kendimi bile kestim artik yasam enerjim yok tukendim uyku uyuyamiyorum zorla beni sev diyor yok diyince hakaret kufur ediyor tehdit ediliyorum hayatimdan endiseleniyorum lutfen yardim edin bana

  Cevapla
 • Bana bi ulasirmisiniz sizden bilgi almam lazim cok zor durumdayim suan

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

* Telefon numaranız yayınlanmayacaktır.

Menü