Türkiye’nin En İyi Avukatları & Ünlü Avukatlara Dair

 1. Topo Hukuk
 2. Avukat
 3. Türkiye’nin En İyi Avukatları & Ünlü Avukatlara Dair
2.5
(6)

Türkiye’nin en iyi avukatlar ve ünlü avukatlar sadece İstanbul ‘da mıdır? Türkiye’nin en iyi avukatları istanbul ilinde  kaliteli hizmet veren “enlerden” bahsedeceğiz. 

En iyi avukatlar ve ünlü avukatlar işlerini liyakatlilik esasında yürüten, layığıyla yapan avukatlardır. Hukuk süreç boyunca müvekkillerinin yanında olup yardım eden avukatlardır.  

Avukatların müvekkillerini seçme özgürlüğü uzmanlaşmak noktasında etkili olur. En ünlü ve en iyi avukatlar da belirli bir konu, hukukun belirli bir dalı üzerine yoğunlaşıp işlerini daha çok o yönde seçebilmektedirler. Böylece hukukun spesifik bir dalı üzerine sürekli olarak yapılan çalışmalar, gündemin takibi ile tecrübe meydana gelecektir. Türkiye’nin en iyi avukatları ve en ünlü avukatları olmak noktasında uzmanlaşmak elbette en önemli unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Topo Hukuk Bürosu da bir bilişim hukuku uzmanı tarafından kurulmuş olup Türkiye’nin ilçesi olan İstanbul en iyi hukuk büroları arasına girmek yolunda adımlarını atmaktadır. 

En İyi Avukatlar Tanıdık Aracılığıyla Mı Bulunur? 

En iyi avukatlar tanıdık aracılığıyla mı bulunur, danışmanlık hizmeti arayan kimselerin kafasındaki soru işaretlerinden bir tanesidir. Avukat bulmak, belli bir avukat seçmek pek çok yol ile yapılabilmektedir. Örneğin adliye çevresindeki avukatları bulmak, internetten araştırmak, tabelalara bakarak seçmek gibi pek çok yol karşımıza çıkmaktadır. Ancak en etkili olabilecek olan yol reklamdır ki ülkemizde avukatlara reklam yasağı bulunmaktadır. Bu noktada tanıdıklar iyi bir avukat seçiminde elbette büyük rol oynamaktadır. Yine de unutulmamalıdır ki müvekkiller her zaman hukuki bilgiye sahip kimseler değillerdir ve iyi avukat tanımları davayı kazanıp kazanmamalarıyla sınırlı olabilmektedir. 

Türkiye’nin En İyi Avukatları İstanbul’daki Hukuk Bürolarında mı Çalışmaktadır? 

Peki Türkiye’nin en iyi avukatları İstanbul ilinde mi çalışmaktadır? Bugün ülkemizin en kalabalık nüfüsuna sahip ili İstanbul’dur. Kalabalık olması demek iş imkanının fazla olması gibi artıların yanında elbette suç oranlarını da yüksek olması demektir. İstanbul yalnızca Türkiye değil bir dünya şehridir. Bu ülkemizde en fazla imkana sahip şehir olmasını beraberinde getirmektedir. Böylece Türkiye’nin en iyi avukatlarının İstanbul’da konumlanmış olabileceğini söyleyebiliriz. Ancak bütün bunlar her iyi avukatın İstanbul’da olduğu anlamına gelmemektedir. Farklı şehirlerde çalışan pek çok avukat da işini layığıyla yerine getirebilir. Her avukat yalnızca bulunduğu şehirde faaliyet göstermeyebilir. Türkiye’ye açılmış, tanınmış bir avukatın hangi şehirdeki hukuk bürosunda çalışıyor olduğunun pek de bir önemi kalmayacaktır. Biz de Topo Hukuk Bürosu olarak en iyi avukatlar ile İstanbul şehrinde ve en iyi partner avukatlarımız ile Türkiye’nin her yerinde faaliyet yürütmekteyiz. Türkiye’nin ve dolayısıyla İstanbul’un en iyi hukuk bürosu olmak amacıyla çalışmalarımıza devam etmekteyiz. 

ünlü avukatlar, ünlü avukat isimleri, türkiyenin ünlü avukatları

Ünlü Avukatlar

Ünlü Avukat Olmak ve En İyi Avukat Arasındaki Farklar

Ünlü avukat olmak ve iyi avukat olmak aynı şey midir? Aralarındaki farkı ortaya koyan özellikler nelerdir? Bu başlığımızda en iyi avukatlar ile en ünlü avukatlar arasındaki farkları ortaya koyduk. En ünlü avukatlar, sosyal çevrelerini ve bağlantılarını iyi kullanabilen kendisine belli bir imaj yaratmış kimselerdir. Bilindiği gibi insanlar önce dış görünüşleriyle yargılanırlar. Bu dış görünüş sizi ne çok ulaşılmaz göstermelidir ne de çok özensiz. Avukat veya değil bütün ünlülerin en önemli özelliği plan program ve sürekliliktir. Ünlü bir avukat olabilmek için elbette çevreniz ve görünüşünüz yeterli olmayacaktır. En önemli unsur çok çalışmaktır. Bunların yanında girişimci bir kişiliğinizin de olması gerekir ki kendinizi gösterebilesiniz. Ünlü avukat olmanın yolu azim ve işine aşık olmaktan geçecektir.

En iyi avukatlar olarak tanımladığımız avukatların ortak özellikleri ise yukarıda da belirttiğimiz gibi işlerini layığıyla yerine getirebilmeleridir. Elbette ünlü avukatlar da en iyi avukatlar olarak karşımıza çıkabilir. Avukatlar her zaman her konuda bilgisi olan insanlar değillerdir. Ancak karşılarına çıkan bir konuda fikir sahibi olmak araştırıp öğrenmek için çaba sarf ederler. İyi avukat, her şeyden önce müvekkilinin hukuki problemini anlayabilmeli, niteliğini belirleyebilmelidir. Müvekkili ile karşılıklı güven ve gizlilik prensibi çerçevesinde ilişkilerini yürütmelidir. Güncel yasa, yönetmelik vb. mevzuatı takip etmeli, kendini her daim geliştirmeye çaba harcamalıdır. İşte en iyi avukatlar bu özelliklere sahip işlerini severek yapabilen avukatlardan çıkacaktır. Başarı, uzmanlaşmayla ve prensiplerine bağlı bir çalışma aşkı ile beraber gelecektir. 

Türkiye’nin En İyi Avukatları ve Ünlü Avukatları Baroya Bağlı Olarak mı Çalışır?

Türkiye’nin en iyi avukatları ve ünlü avukatlar baroya bağlı mıdır sorusuna cevap verebilmek için Avukatlık Kanunu’na göz gezdiriyoruz. Avukatlık Kanunu’nun 9. maddesinde belirtildiği üzere, ülkemizde bir adayın avukatlığa kabulu için ruhsatname verilir. Bu s. Yani avukatlık mesleğine kabul edilmek için Barolar Birliği’ne başvurulması gerekmektedir. Bu durumda söylemek gerekir ki İstanbul veya Türkiye’nin herhangi bir yerindeki en iyi ve ünlü avukatlar elbette baroya bağlı olarak çalışmalarını yürütmektedir.  

İstanbul ilinde en iyi hukuk büroları da elbette çalışanlarını baroya bağlı olarak işlerini yürüten, Türkiye’nin en iyi avukatları olarak belirledikleri kişilerden seçeceklerdir.

Makale Yararlı mıydı?

Oylamak için yıldıza tıklayın

Ortalama oy 2.5 / 5. Oy sayısı: 6

Henüz oylama yapılmadı

YORUMLAR

11 Comments. Leave new

 • Merhaba
  Çok sayıda avukat ile çalışmama ragmen çözmedikleri bit problemim var. Okul sahibiyim ve eğitim öğretim yılı içinde devr aldığım firma borcu ile alakalı mallarım haczedildiği gibi eğitim öğretim sonuna kadar beklenmeden muhafaza yapacaklar.Bu kanun öğrenci veli öğretmen ve çalışanları korumak için konmadı mı. Niçin eğitim dönemi beklenmeden kurumun kapısına kilit vutmak istenir. Yardımcı olabilecek avukat varsa lütfen yardımcı olun

  Reply
 • Kars belediyesi şuan ki mevcut belediye başkanından önceki başkanlar vatandaşa dolmuş hatalrini süresiz olarak satış yapmıştır ama şuan ki belediye başkanı ayhan bilgen süresiz olarak satış olmayacağını söyleyip vatandaşın elindeki dolmuş hatlarını iptal edip yeniden ihaleye çıkarıyor önceki dönemler dolmuş sahiplerine bi açıklama yapmadan süresiz satış yapmış erkek servet yatırmış ama şimdi ayhan bilgen çıkıp elimizden aliyor bu hatları ne yapılabilir bu durumda bir dava açma durumu varsa ve kazanabileceginizi düşünüyorsanız gerekli avukatlık ücretini fazlasıyla ödemeye hazırız yardımlarınızı bekliyorum

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Fill out this field
Fill out this field
Please enter a valid email address.
You need to agree with the terms to proceed

* Telefon numaranız yayınlanmayacaktır.

Menu