(0212) 679 32 53
info@topo.av.tr

Avukat Arama

Türkiye’deki tüm avukatlar Türkiye Barolar Birliği’ne bağlıdır. Avukatların birer sicil numarası ile kayıtlı bulundukları Baro Başkanlıkları da TBB’ye bağlıdır. Dilediğiniz avukata bağlı bulunduğu baronun resmi sitesinden ulaşabilir, iletişim bilgilerini avukat arama bölümünden edinebilirsiniz. Örneğin, İstanbul Barosuna kayıtlı olduğunu bildiğiniz bir avukatın iletişim bilgilerine ulaşmak isterseniz Barolevha‘ya tıklayıp avukatın adını ve soyadını yazıp arama yapabilirsiniz. Böylelikle avukat numaraları istanbul konusunda da bilgi edinmiş olabilirsiniz.

Türkiye Barolar Birliği Avukat Arama Motoru

Türkiye Barolar Birliği, Türkiye’deki tüm baroların katılımıyla oluşan, kamu kurumu niteliğinde ve tüzel kişiliğini haiz bir üst meslek kuruluşudur. Türkiye Barolar Birliği, yasaların bir meslek kuruluşu olarak kendisine yüklediği görevlerinin yanında, toplumun hukuki sorunlarıyla ilgili görüş ve önerileriyle de Türk hukuk sisteminin gelişmesine katkı sağlamaktadır. Bünyesinde oluşturduğu alt komisyonlarda; yasal düzenlemelerle ilgili çalışma yapmakta, özellikle demokrasi ve insan hakları adına uygulamada ortaya çıkan aksamalara karşı sorumluluk bilinciyle etkin bir biçimde mücadele vermektedir. Türkiye Barolar Birliği, ayrıca Türkiye dışındaki ülkelerdeki hukuka dair gelişmeleri takip etmektedir. Türk yargı sistemi Adalet Bakanlığı’na bağlıdır. Tüm mercilerin iradesinden bağımsız olarak karar- yargı ve yürütme işlemlerini yürüttüğüne inanılan kurum, adalet sistemi ve adalet temsilcilerini bünyesinde tutar.

Bağımsız olarak görev yapan mahkemelerle sıkı bir ilişki içerisinde bulunan avukatların iletişim bilgilerini avukat arama motoru vasıtasıyla da  bulabilirsiniz. Birçok sayıda bulunan avukat arama sitelerinden (diğer bir deyişle avukat arama portalı) lokasyona ve uzmanlığa göre avukat bulabilmeniz mümkündür. Böylelikle İstanbul’da avukat arama ihtiyacınız karşılanmış olacaktır.

Avukat arama yöntemlerinden biri de Adalet Bakanlığı resmi sayfasında birimler sayfasında girerek gerekli müdürlüklere ve avukat portalından ulaşabilirsiniz. İllere göre, barolardan da avukat arama yapabilir, avukat cep telefon numaraları istanbul hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Avukat Arama: Uzman Avukatın Önemi

Başvuruda bulunduğunuz talep, açtığınız davalarınız için uzman bir avukatla çalışmanız, haklarınızın korunması ve davasında bulunduğunuz konu hakkında, haklılık elde etmeniz açısından önemlidir. Birçok dava yanlış eksik evraklar, yetersiz açıklamalar yüzünden ve doğru/gerekli yasaları bilmemekten kaynaklanır. Tüm avukatların anayasaya hakim olması ve anayasamızın her maddesini, bağlı bulunduğu alanla ilgili her kanun ve maddesini bilmek zorundadır. Uzman avukat davanızı doğru yöneterek, haklarınızı ve kazanımınızı artıracaktır. avukat arama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Leave a Reply