(0212) 679 32 53

Avukat Arama

Türkiye’ de tüm avukatlar Barolar Birliği’ ne bağlıdır. Avukat, hakim, savcı ve adalet personelinin kaydını sicil numarası vererek tutulan baro başkanlıkları, baroya bağlıdır. Dilediğiniz avukata baronun resmi sitesinden ulaşabilir, iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Türkiye Barolar Birliği , Türkiye’de bütün baroların katılımıyla oluşan, kamu kurumu niteliğinde, tüzel kişiliği haiz bir üst meslek kuruluşudur. Türkiye Barolar Birliği, yasaların bir meslek kuruluşu olarak kendisine yüklediği görevlerinin yanında, toplumun hukuki sorunlarıyla ilgili görüş ve önerileriyle de Türk hukuk sisteminin gelişmesine katkı sağlamaktadır. Bünyesinde oluşturduğu alt komisyonlarda; yasal düzenlemelerle ilgili çalışma yapmakta, özellikle demokrasi ve insan hakları adına uygulamada ortaya çıkan aksamalara karşı sorumluluk bilinciyle etkin bir biçimde mücadele vermektedir.

 

Türkiye Barolar Birliği, ayrıca Türkiye dışındaki ülkelerdeki hukuka dair gelişmeleri takip etmektedir. Türk yargı sistemi Adalet Bakanlığı’na bağlıdır. Tüm mercilerin iradesinden bağımsız olarak karar- yargı ve yürütme işlemlerini yürüttüğüne inanılan kurum, adalet sistemi ve adalet temsilcilerini bünyesinde tutar. İnsan hakları ve kişilerin açtığı davalara göre tüm haklarını, hakimlerin hukuk çerçevesinde ve en adil ve vicdani kararlarını alarak yürüttükleri mahkemelerde sizlerin vekilliğini yapan avukatları, avukat arama metotlarıyla bulabilirsiniz. Adalet sistemi tüm makam ve mercilerden bağımsız, özgür iradesiyle ve görülen davanın detaylı bir şekilde incelenip en adil ve doğru kararları vererek hak koruyuculuğu yapar. Yargıya hiçbir güç müdahale edemez, değiştiremez ve kişisel menfaati doğrultusunda yönlendiremez. Avukat arama yöntemlerinden biri de Adalet Bakanlığı resmi sayfasında birimler sayfasında girerek gerekli müdürlüklere ve avukat portalından ulaşabilirsiniz. İllere göre, barolardan da avukat arama yapabilirsiniz.

Avukat Arama: Uzman Avukatın Önemi

Başvuruda bulunduğunuz talep, açtığınız davalarınız için uzman bir avukatla çalışmanız, haklarınızın korunması ve davasında bulunduğunuz konu hakkında, haklılık elde etmeniz açısından önemlidir. Birçok dava yanlış eksik evraklar, yetersiz açıklamalar yüzünden ve doğru/gerekli yasaları bilmemekten kaynaklanır. Tüm avukatların anayasaya hakim olması ve anayasamızın her maddesini, bağlı bulunduğu alanla ilgili her kanun ve maddesini bilmek zorundadır. Uzman avukat davanızı doğru yöneterek, haklarınızı ve kazanımınızı artıracaktır. avukat arama

Bu yazıyı sosyal medyada paylaşın, herkes bilgilensin:
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Leave a Reply